Anmälningslista för EMK-kannan 2018-09-01

Totalt 212 deltagare


Klass: 3: B-förare 2 WD, 

29 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Andreas Guillemot B Eskilstuna MK BMW 325
CO-driver: 1992
 
Förare: Thomas Bönnemark B SMK Nyköping Volvo 940
CO-driver: Krister Hedman 1793
 
Förare: Oscar Vöks B Björnjägarns RC VW Golf mk1
CO-driver: Anderas Wilhelmsson Fredriksbergs MK 1975
 
Förare: Henrik Oscarson B MSK Hammaren Saab 9-3
CO-driver: Roger Lindholm C Västerås MS 2003
 
Förare: Daniel Jansson B Rasbo mk v 242
CO-driver: Magnus Berlin B Örsundsbro MK 1981
Anmälare: Peter Jansson Åkeri AB    
 
Förare: Andreas Ekström B V:a Östergötlands MK Volvo 940
CO-driver: Lars Jansson C Åtvidabergs MK 1991
Anmälare: Team Slägghammar´n    
 
Förare: Jimmy Ekström B V:a Östergötlands MK Volvo 940
CO-driver: Emil Wretemark Linköpings MS 1991
Anmälare: Team Slägghammar´n    
 
Förare: Mikael Wallon B Kolsva MS Volvo 240
CO-driver: Robin Hallman C Kolsva MS 1975
 
Förare: Mårten Egertz B Vallentuna MK Citroën C2R2
CO-driver: Madelene Buskas Gotlands MF BK 2009
 
Förare: Rasmus Bergström B Haninge MK Ford Fiesta ST
CO-driver: Sandra Bergström Haninge MK 2005
Anmälare: Quality of Service IT-Support AB    
 
Förare: Håkan Johansson B Björkviks MC Peugeot 306
CO-driver: Magnus Johansson C Katrineholms MK 1999
 
Förare: Håkan Nilsson B Timrå MK Volvo 242
CO-driver: Catarina Gustavson C Jämtlands MK 1975
 
Förare: Christoffer Haglund B SMK Nyköping Volvo 940
CO-driver: Patrik Johansson C SMK Nyköping 1994
Anmälare: JP RACING    
 
Förare: Johnny Björk B Rasbo MK Ford Fiesta R2
CO-driver: Filip Larsson Rasbo MK 2009
 
Förare: Emil Johansson B Smk Motala bil Volvo 940
CO-driver: Andreas Andersson C V:a Östergötlands mk 91
 
Förare: Tomas Pettersson B Fagersta MK Volvo 240
CO-driver: Niklas Pettersson A Fagersta MK 1983
 
Förare: Morgan Hedqvist B Hedesunda MK Opel Manta B 2.4
CO-driver: Mikael Aho Sandvikens MK 1977
 
Förare: Calle Svennestam B Eskilstuna MK Volvo 242
CO-driver: 1975
 
Förare: Daniel Johansson B Munkfors MC Volvo 240
CO-driver: Jan Adolfsson C Finnskoga MK 1992
 
Förare: Claes Åström B Rasbo MK Renault 19
CO-driver: Lina Bergstedt C Films MK 1993
 
Förare: Rasmus Lundh B V:a Östergötlands MK Volvo 242
CO-driver: Lina Jonasson Ydre MK 1975
 
Förare: Robert "Morfar" Johansson B Hofors MS Volvo 240 240
CO-driver: Bernt-Arne Högberg C Borlänge MK 75
 
Förare: Pontus Florin B Eskilstuna MK Honda Civic Type R
CO-driver: Marcus Jansson C storfors MK 2008
 
Förare: Albin Ählman B SMK Valdemarsvik Volvo 242
CO-driver: David Johansson B MK Ramunder 1975
 
Förare: Alexander Andersson B Mk Kinda Volvo 940
CO-driver: Louise Palmqvist C Degerfors Rc 1991
 
Förare: Robin Bäckström B Botkyrka mk Skoda Fabia
CO-driver: Robert Ardryd C MK kopparberg 2012
 
Förare: Tim Joons B Skutskärs MS BMW M3
CO-driver: Mikael Pettersson C Järbo MK 1994
 
Förare: Andreas Åsblom B Järbo mk Volvo 240
CO-driver: Henrick Lundqvist C Storfors mk 1975
 
Förare: Erik Corell B SMK Nyköping Volvo 940
CO-driver: Emil Corell C SMK Nyköping 1992
 

Klass: 2: A-förare 2 WD, 

30 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Andreas Frölander A Gotlands MF BK Citroën ZX
CO-driver: Millan Nilsson C Gotland MF BK 1993
 
Förare: Anders Hultberg A Gotlands MF Bilklubb Volvo 940
CO-driver: Anders Björkén C Gotlands MF Bilkubb 2002
 
Förare: Mats Larsson A Fagersta MK Toyota Corolla
CO-driver: Mikael Johansson C Fagersta MK 1998
 
Förare: Mats Bäck A SMK Hedemora Opel Ascona
CO-driver: Chrisoffer Bäck B SMK Hedemora 1979
 
Förare: Fredrik Eriksson A Katrineholms MK Vw Golf MK III 16v
CO-driver: Kristoffer Nordlund C SMK Nyköping 1992
 
Förare: Johannes Joons A Skutskärs MS Opel Astra KitCar
CO-driver: Niklas Landqvist C SMK Uppsala 1992
Anmälare: RallyShop Motorsport    
 
Förare: Martin Jakobsson A Kolsva MS Opel Corsa B
CO-driver: Lisa Jonasson C Filipstads MC 1996
 
Förare: Yngve Tjörnbo A Tjust Mk Volvo 940
CO-driver: Vakant Vakanttila 1991
 
Förare: Rikard Moberg A Sams Volvo 940
CO-driver: Jonas Eriksson Kullings Mk 1991
 
Förare: Johan Svensson A SMK Valdemarsvik Volvo 240
CO-driver: Terje Plomen C SMK Valdemarsvik 1975
 
Förare: Daniel Jansson A Smk Södermanland Volvo 242
CO-driver: Niklas Lundkvist A Eskilstuna mk -80
 
Förare: Niklas Blomkvist A Munkfors MC Volvo 240
CO-driver: Per Wiksten C MK Ratten 1975
 
Förare: Thomas Johansson A Bengtsfors mc Volvo 940
CO-driver: Jimmy Glad C Bengtsfors mc 1991
 
Förare: Roine Björk A Rasbo MK Opel Corsa
CO-driver: Erik Davidsson A Almunge MK 1993
 
Förare: Janne Pettersson A SMK Nyköping Nissan Sunny
CO-driver: Hasse Pettersson C SMK Nyköping 1998
 
Förare: Emil Karlsson A Hällefors mk Volvo 940
CO-driver: Jessica Larsson B Rasbo mk 1993
Anmälare: Kjellbergs AB    
 
Förare: Daniel Wall A MSK Kvarnvingarna Volvo 240
CO-driver: Tommy Lindholm C Munkfors MC 1976
 
Förare: Simon Johansson A Munkfors MC Volvo 940
CO-driver: Fredrik Peterson C V:A Östergötlands MK 1991
 
Förare: Jonas Björnvad A Mälaröarnas MK VW Gomf
CO-driver: Anna Marions Anna Marions 1995
 
Förare: Oskar Sundell A Sandviken MK TBA TBA
CO-driver: Håkan Jakobsson Norbergs MC
 
Förare: Niklas Karlsson A Vallentuna MK Volvo 940
CO-driver: Mikael Ståhl B Haninge MK 1991
Anmälare: Värmdö Motorteknik AB    
 
Förare: Torbjörn Eriksson A Smk Karlskoga Volvo 242
CO-driver: Weine Larsson C Smk Karlskoga 1975
 
Förare: Anton Bernats Hager A Örsundsbro MK Toyota Corolla
CO-driver: Fredrik Wesslén Örsundsbro MK 1998
 
Förare: Tommy Eliasson A Storfors MK Volvo 940
CO-driver: Ove Persson C SMK Linde 93
Anmälare: EC Svenska    
 
Förare: Kent Nordquist A Vansbro MK Volvo 940
CO-driver: 1994
 
Förare: Björn Larsson A Forshaga MC Volvo 242
CO-driver: Ida Bood C Mk Ratten 1975
 
Förare: Mikael Jakobsson A SMK Nyköping Volvo 740
CO-driver: Pierre Jakobsson C SMK Nyköping 1985
 
Förare: Leif Wretman A Haninge mk Volvo 240
CO-driver:
 
Förare: Mattias Hallberg A Haninge Mk Volvo 940
CO-driver: 92
Anmälare: Örby Gummi AB    
 
Förare: daniel ernstedt A kak suzuki swift super 1600
CO-driver: cay nyberg o6
 

Klass: 5a: A/B-förare VOC Mekonomen*, 

26 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Martin Broberg B Värmdö BK Volvo 940 VOC
CO-driver: Tobias Lis Värmdö MK 1994
 
Förare: Magnus Westman B SMK Hälsinge Volvo 940 Voc
CO-driver: Michael Andersson C SMK Hälsinge 1991
 
Förare: Pär Johansson B Eskilstuna mk Volvo 240
CO-driver: Niklas Andersson C Eskilstuna mk 1980
 
Förare: Ingvar Nilsson A Hällefors Mk Volvo 940
CO-driver: Mikael Schuster B Hällefors Mk 1991
 
Förare: Henrik Johansson B V:a Östergötlands MK Volvo 240
CO-driver: Daniel Andersson A V:a Östergötlands MK 1980
 
Förare: Björn Kallin B Örebro RC volvo 940
CO-driver: 1991
 
Förare: Hans Bergman B Degerfors RC volvo 940
CO-driver: Hans Stridh C Degerfors RC 1992
 
Förare: Tobias Isaksson A Laxå MK Volvo 940
CO-driver: Fredrik Rudmalm C Laxå MK 1991
 
Förare: Dan Rhodin B SMK Trollhättan Volvo 940 VOC
CO-driver: Christer Karlsson C SMK Trollhättan 1991
 
Förare: Rickard Gustafsson B Smk Södermanland volvo 940
CO-driver: Lucas Karlsson C Gnesta Mk 1991
 
Förare: Roger Fransson B Vännäs MK Volvo 940 VOC
CO-driver: Charlott Holmqvist Vännäs MK 1991
 
Förare: Gustav Johansson B Fryksdalens MK Volvo 940
CO-driver: Rebecca Andersson C Hällefors MK 1993
 
Förare: Joakim Ellner Landberg B SMK Södermanland Volvo 244
CO-driver: Elina Svensson J Anderstorp Racing Club 1992
 
Förare: Niklas Berglund B Eskilstuna MK Volvo 940
CO-driver: Andreas Svensson C Eskilstuna MK 1991
 
Förare: Lukas Kindgren A Åtvidabergs MK Volvo 940
CO-driver: Martin Hugosson C Tjust MK 1993
Anmälare: Klädhuset I Falerum    
 
Förare: Emil Andersson A Emil Andersson Volvo 244 VOC
CO-driver: Kim Rauséus C Kim Rauséus 1981
 
Förare: Lars Ohlson A SMK Vingåker Volvo 940
CO-driver: Göran Widell C SMK Vingåker 1991
 
Förare: Frederik Eckhardt A Smk Södermanland Volvo 940
CO-driver: Charlie Ekström C Eskilstuna mk 1991
 
Förare: dennis askling A hallsbergs mk vovlo 940
CO-driver: alan kalsson B laxå mk 92
 
Förare: Joakim Larsson A Laxå MK Volvo 740
CO-driver: Anders Isaksson C Laxå MK 1988
 
Förare: Andreas Hultström B SMK Nyköping Volvo 940
CO-driver: Tom Törngren C Gränna MK 92
Anmälare: OpusBilprovning.se    
 
Förare: Isac Nordström A Kullings MS Volvo 940
CO-driver: 1994
 
Förare: Ronnie Lönn A Mälaröarnas MK Volvo 940
CO-driver: Kjell Hellund A Mälaröarnas MK 1991
 
Förare: Oskar Larsson A SMK Vingåker Volvo 940
CO-driver: Jesper Hellström C SMK Vingåker 91
 
Förare: Kristoffer Karlsson A SMK Trollhättan Volvo 940
CO-driver: Albin Timell C SMK Trollhättan 1991
 
Förare: Mathias Savela B Stockholms BK Volvo 740
CO-driver: Johanna Hellkvist Hallsbergs MK 1990
 

Klass: 7-C: C-förare GrE#R1A , 

9 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Martin Åberg C Hofors MS Volkswagen Golf
CO-driver: Emil Eklund C Sandvikens MK 1984
 
Förare: Pär Henrik Andersson C Eskilstuna MK Vw Golf MK 2
CO-driver: Cajsa Carlsson C Eskilstuna MK 1987
 
Förare: Mikael Rosnell Gustavsson C Stockholms Sportvagns Klubb Saab 99
CO-driver: Jack Ernstson C MK Ratten 1979
 
Förare: Nicklas Johansson C Munkfors MC Opel Astra
CO-driver: Eddie Nord C Munkfors MC 1995
Anmälare: Team Munkfors Bilskrot AB    
 
Förare: Anders Kolberg C Mk Team Westom OPEL CORSA
CO-driver: Olof Lundström C Mk Team Treske 1994
 
Förare: Michael Nylin C Sandvikens MK Volkswagen Golf MK1
CO-driver: Patrik Herou C Sandvikens MK 1977
 
Förare: Nicklas Gustafsson C SMK Nyköping Toyota Corolla
CO-driver: Tomas Fredriksson C SMK Nyköping 1998
 
Förare: Erik Gustavsson C Forshaga MC Volkswagen Golf 2
CO-driver: Ema Marble C Forshaga MC 1986
Anmälare: KAREV    
 
Förare: Mathias Pettersson C Sandvikens MK Volvo 244
CO-driver: Johan Petrelius C Sandvikens MK 1987
 

Klass: 6a: C-förare VOC Mekonomen*, 

15 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: johan wikström C skutskärs ms volvo 244
CO-driver: göran wallin C skutskärs ms 1980
 
Förare: Hampus Lindqvist C Smk Nyköping Volvo 940
CO-driver: Alexander Eriksson C Flens ms 1991
 
Förare: Andreas Petersson C SMK Valdemarsvik Volvo 940
CO-driver: Patrik Espenrud C Tjust MK 1991
 
Förare: Marcus Jardler C Östmark MFF Volvo 940
CO-driver: Louise Korkeamäki C Östmark MFF 1991
 
Förare: Magnus Lindqvist C Laxå mk Volvo 940
CO-driver: Sara Ridde Forshaga mk 91
 
Förare: Caroline Lindqvist C SMK Nyköping Volvo 940
CO-driver: Evelina Nyqvist C SMK Nyköping 1991
 
Förare: Tim Palmqvist C Degerfors Rc Volvo 940
CO-driver: Robin Palmqvist C Degerfors Rc 1992
 
Förare: Jan-Henrik Larspers C Hedesunda MK Volvo 240
CO-driver: Hans Ädel C Hedesunda MK 1975
 
Förare: Marcus Persson C Åmåls MK Volvo 940
CO-driver: Tobias Holmström C Dals MK 93
 
Förare: Per Carlsson C Ludvika MS Volvo 244
CO-driver: Vakant 1983
 
Förare: Charlie de Jong C MK Team Westom Volvo 242
CO-driver: Johan Grönvall C MK Team Westom 1976
 
Förare: Mattias Hjalmarsson C Mattias Hjalmarsson Volvo 940
CO-driver: Cecilia Erlandsson C Cecilia Erlandsson 1991
 
Förare: Henri Cedergren C Smk Nyköping Volvo 940
CO-driver: Sebastian Cedergren C Smk Nyköping 1991
 
Förare: Claes Claesson C Katrineholms MK Volvo 240
CO-driver: Mikael Widell C Katrineholms MK 1984
Anmälare: C6 Rallyteam    
 
Förare: Johan Holm C SMK Trollhättan Volvo 240
CO-driver: 1993
 

Klass: Ungdomsrally, 

10 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: oscar svahn packalen J eskilstuna mk suzuki swift mk2
CO-driver: stefan packalén B eskilstuna 89
 
Förare: Hugo Johansson J Bengtsfors MC Suzuki Swift
CO-driver: Tommy Svensson C Bengtsfors MC 1989
Anmälare: Autoexperten Butiken Eskilstuna    
 
Förare: Isak Vikman J Nora MK Volvo 944
CO-driver: Pekka Vikman C Östernärkes RMC 1993
 
Förare: Oscar Östlund J Hällefors MK Volvo 240
CO-driver: Frank Hoffmann A SMK Linde 1990
Anmälare: Kjellbergs AB    
 
Förare: Sixten Westman J Almunge MK VW Golf
CO-driver: Per Westman B Almunge MK 1994
 
Förare: Daniel Suvala J SMK Nyköping Volvo 240
CO-driver: Reijo Suvala SMK Nyköping 1984
 
Förare: TIM LAGERSTAM J KULLINGS MS VOLVO 242
CO-driver: Robin bäckström C FALKÖPINGS MK 1979
 
Förare: Jacob Johannesson J gullabo rc volvo 940
CO-driver: anette pettersson C gullabo rc 1991
Anmälare: jerrys motorsport    
 
Förare: Alexander Fogdeby J Storfors mk Volvo 940
CO-driver: Marcus Fogdeby C Storfors mk 1991
Anmälare: EC Svenska AB    
 
Förare: Kalle Gustafsson J Haninge MK Volkswagen Polo
CO-driver: Björn Gustafsson A Haninge MK 1999
 

Klass: 1300 rallycup, 

12 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Ricardo Hillesjö B Haninge MK Suzuki Swift MK 2
CO-driver: My Wessel C Carlstad RC 1990
Anmälare: ALLBILSERVICE ESKILSTUNA    
 
Förare: William Binbach B Kolsva MS Suzuki Swift EVO 2
CO-driver: Victor Johansson B Ryds MK 1991
Anmälare: Team Lindberg Edsbyn    
 
Förare: Anders Nystedt A VALLLENTUNA MK Suzuki SWIFT GTI MK 2
CO-driver: Björn Wulff C VALLENTUNA MK 1992
Anmälare: TEAM LINDBERG EDSBYN    
 
Förare: Vesa Kujanpää C Södertälje KRC Suzuki Swift GTI
CO-driver: Magnus Nilsson C Katrineholms mk 87
Anmälare: Team Lindberg Edsbyn    
 
Förare: Anton Larsson C MK Ratten Suzuki MK2
CO-driver: Jim Hilmersson C MK Ratten 1989
Anmälare: TEAM LINDBERGS EDSBYN    
 
Förare: Ola Strömberg A Nora MK Suzuki Swift Gti Mk2
CO-driver: Brittmarie Ålund Nora MK 1989
Anmälare: Team Lindberg Edsbyn    
 
Förare: Andreas Abrahamsson A Katrineholms MK Suzuki Swift Gti Mk1
CO-driver: Tobias Abrahamsson C Katrineholms MK 1987
Anmälare: Autoexperten Butiken Eskilstuna    
 
Förare: Ulf Örnevik C Vallentuna MK Suzuki Swift Gti
CO-driver: Christer Berg C MK Norberg -92
Anmälare: Team Lindberg Edsbyn    
 
Förare: Rolf Andersson B MK Speed Suzuki Swift MK 2
CO-driver: Johan Sundin C MK Speed 19898
Anmälare: Team Lindberg Edsbyn    
 
Förare: robert andersson A eskilstuna mk Suzuki Swift MK2
CO-driver: carl-gustaf karlsson A eskilstuna mk 1989
Anmälare: Allbilservice i Eskilstuna    
 
Förare: Robin Norling A SMK Nyköping Suzuki Swift mk1
CO-driver: Mattias Sundström C SMK Nyköping 1987
Anmälare: AUTOEXPERTEN BUTIKEN ESKILSTUNA    
 
Förare: John Klintberg C John Klintberg Suzuki Swift
CO-driver: Erik Björklund C Västerås MS 1988
Anmälare: Team Lindberg Edsbyn    
 

Klass: 8: A/B/C-förare AppK -81 (2 WD), 

23 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: tomas ebegård A kak porsche 911 RS
CO-driver: petri väätänen A haninge mk 1976
Anmälare: ARNE BÄCKSTRÖMS HISTORIC MOTORSPORT    
 
Förare: Björn Ask A SMK Nyköping Volvo 240
CO-driver: Håkan Hult Katrineholms MK 1981
 
Förare: Alex Nagy C Huddinge Motorklubb Volvo 142
CO-driver: Christer Carlström C SMK Märsta 1968
 
Förare: Dan Andersson A Sigtuna RC Ford Escort
CO-driver: Håkan Jansson C Sigtuna RC 1977
 
Förare: Sune Vesterlund C Eskilstuna MK TBA TBA
CO-driver: Jonas Vesterlund
 
Förare: Arne Bäckström A Haninge MK Volvo 240
CO-driver: Björn Wessel C Carlstad rally club 1981
Anmälare: ARNE BÄCKSTRÖM HISTORIC MOTORSPORT    
 
Förare: Ulf Zetterström C Vallentuna MK Ford Escort
CO-driver: 1972
 
Förare: peter Johansson A SMK Nyköping Volvo 240
CO-driver: Hampus Hulting C SMK Nyköping -81
Anmälare: JP Racing    
 
Förare: Gunnar Asplund B Waxholms MK Volvo Amazon
CO-driver: Olle Asplund B Waxholms MK 1969
 
Förare: Leif Pedersen B Flens MS Opel Ascona B
CO-driver: Oskar Andersson Flens MS 1976
 
Förare: Thomas Hansson A Munkfors MC Volvo 264
CO-driver: Mikael Håkman C Forshaga MC 1981
 
Förare: Jan Åhlander A Hedesunda MK Volvo 242
CO-driver: Anders Lind Hedesunda MK 1976
 
Förare: Thord Östlund A Hedesunda MK VOLVO 242
CO-driver: Daniel Norling C Hedesunda MK 76
Anmälare: ÖSTLUND HEDESUNDA BIL AB    
 
Förare: Stefan Ryberg A Forshaga MC Volvo 242
CO-driver: Christian Ohlsson C Kils MK-Bil 1981
 
Förare: Daniel Trygg C Nyköpings Modelklubb Toyota Starlet 1300
CO-driver: Dan Trygg C Nyköpings Modelklubb 1980
 
Förare: Stefan Lundström A Hofors ms Opel Ascona A
CO-driver: Ola Åberg C Hofors ms 1972
 
Förare: Per Göransson A Almunge MK Rover 3500 p6
CO-driver: Jan Nilsson A Kolsva MS 1970
 
Förare: Mats Svenson A SMK MÄRSTA OPEL ASCONA
CO-driver: Gunnar Envang C Djursholms mk 1975
 
Förare: Bengt Forsberg B Stockholms bilklubb Volvo 242
CO-driver: Jörgen Larsson C Stockholms bilklubb 1981
 
Förare: Morgan Björn B Munkfors MC Saab V4
CO-driver: Kent Gonner C Fagersta Mk 1972
 
Förare: Stefan Bernhardson C Stefan Bernhardson Ford Mustang
CO-driver: 1965
 
Förare: Björn Olofsson A MK Rimo Ford Escort RS 2000
CO-driver: 1975
Anmälare: Team Tia Racing    
 
Förare: Anders Carlsson A Smk Nyköping Volvo 242
CO-driver: Adam Carlsson B Smk nyköping 75
 

Klass: 4: C-förare 2 WD, 

16 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Pär Karlsson C Eskilstuna Motorklubb Opel Ascona B
CO-driver: Daniel Hellström C Eskilstuna Motorklubb -77
 
Förare: Kristoffer Gustavsson C Katrineholms MK Volvo 940
CO-driver: Viktor Niemistö Katrineholms MK 1995
Anmälare: C6 RallyTeam    
 
Förare: Wille Trygg C Haninge MK Peugeot 309
CO-driver: Jonathan Rainergren Haninge MK 1996
 
Förare: Roger Andersson C Munkfors MC Opel Astra
CO-driver: André Lundström C Munkfors MC 1992
Anmälare: TEAM MUNKFORS BILSKROT AB    
 
Förare: Linus Månsson C Östgöta Bilsportförening Ford Fiesta ST
CO-driver: Carl Eriksson C Skillingaryds MK 2006
 
Förare: Wille Lennartsson C MkSpeed Volvo 242
CO-driver: Erika Lindgren C Haninge MK -75
Anmälare: Stavboms Motor AB    
 
Förare: Kenneth Ringström C Fjugesta MS Opel Corsa
CO-driver: Håkan Berger C Fjugesta MS 1995
Anmälare: NERIKE KUGG & MEKAN MOTORSPORT    
 
Förare: Marcus Naessén C SMK Nyköping Volvo 242
CO-driver: Alexander Eriksson Flens MS 76
 
Förare: Niclas Fredriksson C Sigtuna RC BMW E36
CO-driver: Krister Nordlund A Sigtuna RC -96
 
Förare: David Stafås C Lima MS Volvo 242
CO-driver: Fredrik Blom C SMK Hälsinge 1975
 
Förare: Sebastian Backlund C MK Rimo Ford Fiesta ST
CO-driver: Emil Persson J Ludvika MS 2005
 
Förare: Jonas Björk C MK Team Westom VW Golf 2
CO-driver: Lars Persson C MK Team Westom 1991
 
Förare: Claes Söderqvist C Skara MK Volvo 940
CO-driver: Crister Svantesson C Skara MK 1996
 
Förare: Sebastian Jäderlund C Eskilstuna MK Peugeot 306 GTI
CO-driver: Håkan Lundqvist C 1999
 
Förare: Håkan Bodin C Örsunds mk Volvo 240
CO-driver: Åke Norrby 1981
 
Förare: Johannes Brolin C Kullings MS Volvo 240
CO-driver: Annie Hellstadius C Kullings MS 1983
Anmälare: Ivarssons Entreprenad    
 

Klass: 5b: A/B-förare GrF + GrN 0-1400cc # R1B.*, 

6 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: magnus lövgren A sandvikens mk peugeot 206 gti
CO-driver: evelina olofsson A sandvikens mk 00
 
Förare: Mattias Eriksson B Östernärke Rmc Peugeot 206 gti
CO-driver: Gustav Esping C Östernärke Rmc 2000
 
Förare: Håkan Bauer B Laxå MK Volvo 940
CO-driver: Marika Eng C Laxå MK 1991
 
Förare: Nils Flygare A HAMRE MK HEDEMORA OPEL ASTRA BERTONE BERTONE
CO-driver: Ronnie Johansson C HAMRE MK HEDEMORA 2001
 
Förare: Torbjörn Westerdahl B Katrineholms MK Volvo 940
CO-driver: Joachim Branzell C Katrineholms MK 91
 
Förare: Michael Lundin A Gröndal msk Volvo 850
CO-driver: Erik Lindqvist C Mälaröarna mk 1992
Anmälare: Ledin motorsport    
 

Klass: 7: A-B-förare GrE#R1A. (hopslagen förarkl. A/B), , 

9 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Alexander Broberg B SMK Nyköping Volvo S80
CO-driver: Rickard Broberg C Värmdö Bilklubb 1999
Anmälare: STENROCK SÄKERHET AB    
 
Förare: Jonas Lindfors B Eskilstuna MK VW Golf
CO-driver: Jonna Olsson C Katrineholms MK 2000
Anmälare: Memo Industriplast Köping AB    
 
Förare: Håkan Borgh B Sams Opel Astra G
CO-driver: Jan Hellenberg B Bromma MS 1999
 
Förare: Mikael Johansson A Åtvidabergs Mk vw Golf 4
CO-driver: Isa Kolmbäck C Taxinge Mk 2000
Anmälare: Gamleby Däck & Motorcentrum Ab    
 
Förare: mikael ottosson B skepptuna mk seat ibiza
CO-driver: Sebastian Ottosson C Skepptuna mk 97
 
Förare: Magnus Hansson B SMK Dala Falun Volkswagen Golf II
CO-driver: Joakim Granath SMK Dala Falun 1990
 
Förare: Lars Rosén B SMK Vingåker VW Golf 3
CO-driver: Susanne Rosén C SMK Vingåker 1994
 
Förare: Andreas Rosén B SMK Vingåker BMW 318i
CO-driver: Linus Isaksson A Laxå MK 93
 
Förare: Tobias Söderholm B SMK Uppsala VW Golf II
CO-driver: Max Lindahl C Örsundsbro Mk 1991
 

Klass: 1: A/B/C-förare 4 WD , 

21 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Jonny Karlsson B Östgöta bilsportförening Mit lancer Evo 6
CO-driver: Joel Ardell A NMK 1998
 
Förare: Göran Lindström A Huddinge Mk Mitsubishi Lancer
CO-driver: Kjell Andersson B Huddinge Mk 2002
Anmälare: HÖGDALENS BIL & SKADECENTER AB    
 
Förare: Fredrik Alsdal A SMK Arboga Skoda Fabia R5
CO-driver: Emil Nilsson SMK Arboga 2017
Anmälare: Nilsson Motor i Arboga AB    
 
Förare: Mikael Hallqvist B Finspångs MS Mazda 323 GTX
CO-driver: Ronnie Maxe C Finspångs MS 1987
 
Förare: Ulf Backlund B Rimo MK Mitsubishi EVO9
CO-driver: Ola Persson B Ludvika MS 2007
 
Förare: Roland Eliasson A Östgöta Bilsportförenng Mitsubishi Lancer VI
CO-driver: Reine Lundqvist Östgöta Bilsportförening 1999
 
Förare: Henrik Carlzon B SMK Linde Lancer Evo 7
CO-driver: Christer Carlsson Katrineholms MK 2001
Anmälare: GMM Maskin&Moto rAB    
 
Förare: Fredrik Dannevall A Värmdö BK Mitsubishi Evo
CO-driver: Patrick Sjödahl C Värmdö BK 1999
 
Förare: David Dannevall B Värmdö BK Mitsubishi Evo VII
CO-driver: Fanny Jacobson C Värmdö BK 2004
 
Förare: Jan Björe A Eskilstuna MK Mitsubishi Evo 9
CO-driver: Jan Ström C Eskilstuna MK 2009
 
Förare: Martin Hagman A MK Rimo Skoda Fabia R5
CO-driver: Nicklas Edvardsson SMK Dala 2017
Anmälare: RIFLEX AB    
 
Förare: Steen Skodborg A Steen Skodborg Mitsubishi EVO 7
CO-driver: Olle Björk C Olle Björk 2002
 
Förare: Kenny Stavbom A Mk Speed Ford Fiesta R5
CO-driver: Mikael Johansson Ludvika ms -16
 
Förare: björn Jacobson A Värmdö Bilklubb Subaru Impreza STI555
CO-driver: tomas koepke B Värmdö Bilklubb 1996
 
Förare: André Eriksson B André Eriksson Subaru Impreza
CO-driver: Jonaz persson Jonaz persson 2003
 
Förare: Jennie-Lee Hermansson A KAK Mitsubishi Lancer
CO-driver: Johan Eriksson A Ludvika MS 2006
 
Förare: Anton Eriksson A Smk Sundsvall Skoda Fabia R5
CO-driver: Miriam Walfridsson B MK Ratten 2017
 
Förare: Leif Nordh B Mälaröarnas mk Mitsubishi Evo 9
CO-driver: Ronnie Berglund C Haninge mk 2006
 
Förare: Jari Saarinen A Msk Kvarnvingarna Ford Fiesta
CO-driver: John Stigh 2011
 
Förare: Per Göthberg A Eskilstuna motorklubb Skoda Fabia WRC
CO-driver: Roberg Eriksson A Eskilstuna motorklubb 2005
 
Förare: stig andervang A almunge mk mitsubichi evo 8
CO-driver: Robin eriksson C smk waldemarsvik 2003
 

Klass: 6b: C-förare GrF + GrN 0-1400cc # R1B, 

3 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Carl-magnus Zetterlund C Hallsbergs MK Volvo S70
CO-driver: Jürgen Schramme C Smk Linde 1997
 
Förare: Beatrice Svensson C Nora MK Volvo 240
CO-driver: Anna Sörman C Nora MK 1987
 
Förare: Jimmy Lindqvist C SMK Nyköping Volvo 940
CO-driver: Lars Lindqvist B SMK Nyköping 94
 

Klass: Debutanter, 

3 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Oskar Johansson C SMK nyköping Volvo 244
CO-driver: Alexander Eriksson C SMK nyköping 1984
 
Förare: Daniel Marginean J Östgöta Bilsport förening Opel Astra
CO-driver: Horatiu Marginean Östgöta Bilsport förening 1996
Anmälare: Daniel Marginean    
 
Förare: Gustaf Berglund J Film mk Volvo 244
CO-driver: Tobias Berglund C Film mk 88