Anmälningslista för Aprilsprinten 2019-04-13

Totalt 140 deltagare


Klass: C Grp N, F, VOC, 

15 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Conny Palm C Eskilsatuna MK VOLVO 940
CO-driver: Cecilia Davidsson PR Eskilstuna mk 1991
Anmälare: TEAM PALM    
 
Förare: Robin Dahlqvist C Sandvikens mk Vw Golf 2
CO-driver: Niklas Björklund C Sandvikens mk 1986
 
Förare: Tobias Åström C Rasbo Mk Volvo 940
CO-driver: Johan Bohman PR 1992
 
Förare: Bengt Resare C MK Kopparberg Volvo 244
CO-driver: Göran Resare B MK Kopparberg 1990
 
Förare: Anton Haanpää C Films MK Volvo 240
CO-driver: Joakim Axell C Films MK 1981
 
Förare: Fredrik Göthberg C Ludvika MS Volvo 940
CO-driver: Nova Göthberg PR Ludvika MS 1991
 
Förare: Vesa Kujanpää C Södertälje KRC Suzuki Swift MK1
CO-driver: 87
Anmälare: Södertörnsvakuum.se    
 
Förare: Marcus Persson C Sandvikens MK Volvo 240
CO-driver: Erica Oscarsson C Sandvikens MK 1975
 
Förare: Martin Bromark C Skutskärs MS Suzuki Swift MK II
CO-driver: Mats Bromark A Films MK 1990
 
Förare: Dennis Borgström C Hoforsmotorsällskap Volvo 944
CO-driver: Joacim Granvik C Järbo Motorklubb 1991
 
Förare: Roger Andersson C Films MK VOLVO 940
CO-driver: Christer Åkerman C FilmsMK 1992
 
Förare: Henri Cedergren C Smk Nyköping Volvo 940
CO-driver: Sebastian Cedergren C Smk Nyköping 1991
 
Förare: Dennis Granfors C Eskilstuna Mk Suzuki Swift
CO-driver: 1987
 
Förare: Beatrice Svensson C Nora mk Volvo 240
CO-driver: Kaj Banck A Storfors MK 1987
 
Förare: Rasmus Eriksson C Films MK Volvo 850
CO-driver: Sebastian Olofsson PR - 1993
 

Klass: A-B Grp N, F, VOC, 

20 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Rasmus Palm B Eskilsatuna MK VOLVO 940
CO-driver: Emil Davidsson PR Eskilstuna mk 1991
Anmälare: TEAM PALM    
 
Förare: Jonas Edlund B Ilsbo mk Volvo 944
CO-driver: Sara Strömberg C Ilsbo mk 1992
 
Förare: Joakim Palm B Ilsbo MK VW Golf
CO-driver: 1998
 
Förare: Mats Engvall A Sandvikens MK Golf Gti 16 v
CO-driver: Maria Eriksson C Sandvikens MK 1996
 
Förare: magnus iövgren A sandvikens mk peuguot 206 gti
CO-driver: jasmin lövgren holmgren J sandvikens mk 00
 
Förare: Björn Kallin B Örebro RC volvo 940
CO-driver: 1991
 
Förare: Krister Morén A Kolsva MS Suzuki Swift GTI MK1
CO-driver: Anton Persson C Eskilstuna MK 1988
 
Förare: Andreas Hultström A SMK Nyköping Volvo 940
CO-driver: Elina Svensson Strängnäs AMS 1992
Anmälare: Opus Bilprovning    
 
Förare: Olle Henriksson B Filipstads MC Volvo 940 Voc
CO-driver: Tore Jansson C Filipstads MC 1991
 
Förare: Patrik Jonsson A Nora MK Volvo 940
CO-driver: Per Carlsson Ludvika MS 91
 
Förare: Rickard Gustafsson A SMK Södermanland Volvo 940VOC
CO-driver: Lucas Karlsson C Gnesta MK 1991
 
Förare: Niklas Berglund B Eskilstuna MK Volvo 940
CO-driver: Lars Stålberg Eskilstuna MK 1991
 
Förare: Frank Hoffmann A SMK Linde Volvo 240
CO-driver: Anders Östlund C Hällefors MK 1993
 
Förare: Andreas Liljeberg B Örsundsbro MK Volvo 940 VOC
CO-driver: Therese Lindgren PR N/A 1991
 
Förare: Joakim Ellner Landberg A SMK Södermanland Volvo 940
CO-driver: Josefine Ellner Landberg PR SMK Södermanland 1991
 
Förare: Dennis Persson B Laxå Mk Volvo 940
CO-driver: 1992
 
Förare: Robin Granfors B Eskilstuna MK Suzuki Swift
CO-driver: 1988
 
Förare: Marcus Henriksson B Hällefors mk Volvo 940
CO-driver: Emma Sjöholm C Hällefors mk 91
 
Förare: Henke Palm B Ilsbo Mk VW Golf
CO-driver: Elin Nilsson C Smk Hälsinge 1998
Anmälare: Team Palm    
 
Förare: Jessica Larsson B Rasbo mk Volvo 940
CO-driver: Emil Karlsson A Hällefors mk 1994
 

Klass: C Övriga 2wd, 

23 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Thomas Achrén C Norbergs MC BMW 325i
CO-driver: Rickard Forsell C Norbergs MC 1991
 
Förare: Lennart Bohm C Huddinge MK Toyota Starlet 1300
CO-driver: Kjell Carlsson C Huddinge MK 1987
 
Förare: Magnus Eriksson C Fagersta MK Opel Ascona B
CO-driver: Peter Wärskog C Fagersta MK 1978
 
Förare: Magnus Wallman C Haninge MK BMW E36
CO-driver: Emelie Berglind C Haninge MK 1992
 
Förare: Mattias Lindgren C Haninge MK Volvo 242
CO-driver: Millan Kilman C Skepptuna MK 1976
 
Förare: Claes Söderqvist C Skara MK Volvo 940
CO-driver: Crister Svantesson C Skara MK 1996
 
Förare: Hasse Pettersson C SMK Nyköping VOLVO 240
CO-driver: 75
Anmälare: JP-Racing    
 
Förare: Marcus Naessen C SMK Nyköping Volvo 240
CO-driver: Patrik Johansson C SMK Nyköping 1976
 
Förare: DANIEL GILLBERG C SMK ARBOGA VOLVO 940
CO-driver: 92
 
Förare: Andreas Johansson C Rasbo mk Renault R19
CO-driver: Sara Westlund C Gestrike 1994
 
Förare: jan flyngen C Kolösva MS saab v4
CO-driver: Per-arne Nordström PR kolsva ms 1968
 
Förare: Ulf Wauge C Smk Arboga Opel Ascona B
CO-driver: 80
 
Förare: Rikard Berglund C SMK Gävle Volvo 240
CO-driver: 1975
 
Förare: Kjell Eriksson C Eskilstuna MK Renault Clio
CO-driver: Mattias Eriksson Eskilstuna MK 1993
 
Förare: Pär Karlsson C Eskilstuna Motorklubb Opel Ascona B 2,4
CO-driver: Daniel Hellström C Eskilstuna Motorklubb 1976
 
Förare: Patrik Albinsdon C FredriksbergsMK Volvo 244
CO-driver: 1975
 
Förare: Håkan Flod C SMK Nyköping Opel Manta
CO-driver: -77
 
Förare: Sebastian Jäderlund C Eskilstuna MK Peugeot 306
CO-driver: Håkan Lundqvist C Katrineholms MK 1998
 
Förare: Alexander Fogdeby C Storfors MK Ford Fiesta r2
CO-driver: 2011
Anmälare: EC Svenska AB    
 
Förare: Jacob Enström C Fredriksbergs mk vOLVO 940
CO-driver: Anders Enström C Fredriksbergs mk 1996
 
Förare: Oscar Svahn packalen C Eskilstuna mk Volvo 940
CO-driver: Vakant
 
Förare: Håkan lundqvist C Vallentuna mk VW Golf mk 1
CO-driver: Angelica Fredh C Skepptuna mk 1975
 
Förare: Gustav Andersson C Storfors MK Saab 99
CO-driver: 1983
 

Klass: B Övriga 2wd , 

24 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Martin Broberg B Värmdö BK Volvo 940
CO-driver: Markus Theorin A Skillingaryds MK 1994
 
Förare: Rasmus Persson B SMK Nyköping Volvo 240
CO-driver: Amanda Hultström PR SMK Nyköping 1976
 
Förare: Joakim Björnsson B Kolsva MS Peugeot 306
CO-driver: Alwa Björnsson PR Kolsva ms 2000
 
Förare: Kalle Bernhardsson B Fagersta MK Opel Ascona B
CO-driver: Mats Palmkvist A Fagersta MK 1979
 
Förare: Inge Andersson B Hofors ms Vw Golf2
CO-driver: 1986
 
Förare: Börje Boström B Fagersta MK volvo 940
CO-driver: Lars Boberg B Fagersta MK -96
 
Förare: Johan Jansson B Kolsva MS Opel Ascona B
CO-driver: Anton Jansson PR Kolsva MS 1978
 
Förare: Magnus Berlin B Magnus Berlin Volvo 242
CO-driver: PR 1975
 
Förare: Andreas Guillemot B Eskilstuna MK BMW 325
CO-driver: Thomas Svensson Strängnäs AMS 1992
 
Förare: Leif Pedersen B Flens MS Opel Ascona B
CO-driver: Vakant 1976
 
Förare: Joakim Larsson B norrköpings mk Ford Escort
CO-driver: Fredrick Nilsson B norrköpings mk 1979
 
Förare: Henrik Oscarson B MSK Hammaren Saab 9-3SS
CO-driver: Roger Lindholm C Västerås MS 2004
 
Förare: Leif Nordh B Haninge mk Volvo 244
CO-driver: MATILDA Nordh 1981
 
Förare: Roland Nilsson B Kils motorklubb Volvo 244
CO-driver: Samuel Nilsson C Kils motorklubb 81
 
Förare: Christer Uddberg B Gnesta MK Opel AsconaB
CO-driver:
 
Förare: Kjell-Åke Svensson B Kolsva MS Volvo PV 544
CO-driver: Ingvar Kristiansson A Kolsva MS 1962
 
Förare: Wille Lennartsson B MK Speed Volvo 242
CO-driver: Erika Lindgren C Haninge MK -75
Anmälare: Stavboms Motor AB    
 
Förare: Robert Nyström B Ludvika MS Ford Fiesta
CO-driver: Ronny Nyström C Ludvika MS 2005
 
Förare: Niklas Albinsson B Fredriksbergs MK VW Golf
CO-driver: Jessica Johansson C Fredriksbergs MK -84
 
Förare: Jimmy Eriksson B Rasbo MK VW Golf
CO-driver: Lucas Branteström Rasbo MK 87
 
Förare: Fredrik Jonsson B MK Ramunder Volvo 940
CO-driver: Tommy Calmensten C MK Ramunder 1992
 
Förare: Kalle Olstam B Nora MK Volvo 242
CO-driver: Jonas Karlsson C Nora MK 1976
Anmälare: EC Svenska AB    
 
Förare: Rune Eriksson B Västerås MS Ford Escort
CO-driver: Tord Eriksson B Västerås MS 1974
 
Förare: Peter Eriksson B Sunnansjö MK Opel astra
CO-driver: Anders Strömberg Grangärde RRC 1992
Anmälare: DA Transport AB Grängesberg    
 

Klass: A Övriga 2wd, 

25 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Andreas Broberg A Värmdö BK Volvo 240
CO-driver: Georg Muldoon PR 1980
 
Förare: Mikael Jakobsson A SMK Nyköping Volvo 740
CO-driver: Jens Jakobsson C SMK Nyköping 1985
 
Förare: Rikard Moberg A Sams Ford R2
CO-driver: 2010
 
Förare: Uffe Berglund A Kolsva MS Ford Escort
CO-driver: Torbjörn Pettersson C Kolsva MS 1968
 
Förare: Peter Johansson A SMK Nyköping VOLVO 240
CO-driver: Hampus Hulting SMK Nyköping -81
Anmälare: JP Racing    
 
Förare: Per Grubb A FAGERSTA MK Bmw 325
CO-driver: 1994
 
Förare: Hampus Jakobsson A SMK Nyköping Toyota Corolla
CO-driver: PR 1998
Anmälare: Södertörnsvakuum.se    
 
Förare: Göran Åkerlund A Katrineholms MK Opel Ascona
CO-driver: Göran Svare'n Katrineholms MK 1972
 
Förare: Fredrik Alsdal A SMK Arboga Ford Fiesta R2
CO-driver: Emil Nilsson SMK Arboga 2011
 
Förare: Tomas Lången Pettersson A Grangärde RRC FORD Escort MK2
CO-driver: 1975
Anmälare: Tractive AB    
 
Förare: Erik Brodin A Sandvikens MK Volvo 940
CO-driver: 1992
 
Förare: Lars Davidsson A Enköpings MK Renault 5
CO-driver: 1986
 
Förare: Mikael Wisti A Fagersta mk Volvo historisk appk 242
CO-driver: Hasse carlsson 1980
 
Förare: Stefan Hanhela A KAK Motorsport VW Polo Super 1600
CO-driver: 2003
 
Förare: Gunnar Ullén A MK Rimo Volvo 940 94o
CO-driver: Johan Ullén C MK Rimo 1992
 
Förare: Tobias Göransson A Boxholms MK Volvo 940
CO-driver: 1994
 
Förare: Pontus Florin A Eskilstuna MK Honda Civic Type R
CO-driver: 2008
 
Förare: Jonas Björnvad A Mälaröarnas MK VW Golf
CO-driver: Ulf Björnvad A Mälaröarnas MK 1995
 
Förare: Tommy Eliasson A storfors mk volvo 940
CO-driver: natahlie wennerström C nora mk 93
 
Förare: Per-Erik Lundgren A Borlänge MK Ford Escort MK 2
CO-driver: Micke Andersson C Eskilstuna MK 1977
 
Förare: peter råden A Taxinge MK Opel ascona
CO-driver: vakant -77
 
Förare: Oskar Sundell A Sandvikens MK BMW Compact
CO-driver: Håkan Jacobsson Norbergs MC -97
 
Förare: Elias Lundberg A SMK Sala Opel Astra KitCar
CO-driver: 1992
Anmälare: HECO Aluminium Trailer AB    
 
Förare: Jan Onkamo A Eskilstuna mk Opel Ascona b
CO-driver: Andreas Onkamo C Eskilstuna mk 1977
 
Förare: Kari Valkama A Nora MK Saab V4
CO-driver: Per-Arne Skoglund C Nora MK 1970
Anmälare: Däckverkstan Nora    
 

Klass: Ungdomsrally, 

5 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Daniel Suvala J SMK Nyköping Volvo 240 Grp E
CO-driver: Albin Stålberg PR 1984
 
Förare: Oscar Östlund J Hällefors MK Volvo 940
CO-driver: Anna-Carin Östlund C SMK Linde 1991
Anmälare: Kjellbergs AB    
 
Förare: Max Lindholm J Värmdö Bilklubb Volvo 940
CO-driver: Dennis Lindholm C Värmdö Bilklubb 1994
 
Förare: Philip Lindskog J SMK Nyköping Suzuki Swift Mk1 GTi
CO-driver: Niklas Solenö B Katrineholms MK 1987
 
Förare: Sebastian Eriksson J SMK Söderhamn VOLVO 240
CO-driver: Anders Wimark A SMK Söderhamn 1976
 

Klass: Klass 4: Grp E, R1 Alla,, 

15 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Stig König A SMK Vingåker Ford Escort
CO-driver: Peo König C SMK Vingåker 1998
 
Förare: Josefine Björling C katrineholms mk volvo 740
CO-driver: Robert Björling C Katrineholms mk 1990
 
Förare: Fredrik Jansson C Hofors MS Saab 9000
CO-driver: Martin Åberg C Hofors MS 1990
 
Förare: Andreas Zetterlund C Västerås MS Suzuki Swift
CO-driver: Gustav Alm C Örsundsbro MK 1988
 
Förare: Sören Wesström A Enköping mk Audi Audi
CO-driver: Fredrik Vesström C Enköping mk 92
 
Förare: Lennart Göransson B SMK Örebro vw Golf 2
CO-driver: Mikael Konradsson SMK Örebro 1990
 
Förare: Jonas Hovind B Enköpings MK Saab 9000
CO-driver: Agnes Larsson J Enköpings MK 87
 
Förare: Tommy Dahlgren C Enköpings MK Renault Clio
CO-driver: Alexandra Lykkehus PR Enköpings MK 1999
 
Förare: Jimmy Alfredsson B SMK Örebro Toyota Corolla
CO-driver: Johanna Hellkvist C Hallsbergs MK 1998
 
Förare: Simon Johansson C Kolsva ms vw golf
CO-driver: vakant 95
 
Förare: Joacim Johansson C Kolsva MS vw golf
CO-driver: vakant 95
 
Förare: Pär-olof Lundin B Katrineholms MK VW GOLF 4
CO-driver: Madelaine Lundin C MK Ramunder 2001
Anmälare: RH Autorikt AB    
 
Förare: Victor Gustafsson C Kolsva MS Volvo 244
CO-driver: Lars Lindqvist C Kolsva MS 1987
 
Förare: Hans Jonsson A Eskilstuna MK GOLF 4
CO-driver: Sune Vesterlund C Eskilstuna MK 1998
 
Förare: Jimmie Åhlén C Enköpings MK Saab 9000
CO-driver: Lina Zetterström C Enköpings MK 88
 

Klass: 4wd Alla , 

13 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Ola Wredh B Örsundsbro MK Mitsubishi Evo 6
CO-driver: Linn Löthman C Örsundsbro MK 1999
 
Förare: Örjan Vahlund B Sigtuna RC Subaru Impreza
CO-driver: Benny Melander mk Ratten 2006
Anmälare: Björkmans Rally    
 
Förare: Gunder Pettersson A Mälarö mk Subaru555 Inpreza
CO-driver: Ingrid Heghammar C Waxholm mk 1998
Anmälare: G.björkmans rallye team    
 
Förare: Roger Brenemark A Hofors ms Skoda Octavia wrc
CO-driver: Björn Larsson 2003
 
Förare: David Dannevall A Värmdö BK Mitsubishi Evo
CO-driver: Saga Andersson PR 1999
 
Förare: Peter Encrantz A Skutskärs MS Subaru Impreza
CO-driver: Emil Lundberg PR Skutskärs MS 2004
 
Förare: Mattias Kågström B Skutskärs MS Subaru Impreza
CO-driver: Sara Encrantz Skutskärs MS 2004
 
Förare: Leif Persson A Laxå mk Mitsubishi EVO 7
CO-driver: Tomas Gustavsson PR 01
 
Förare: André Eriksson B MK Kopparberg Subaru WRX STI
CO-driver: jonaz persson Jonaz persson 2003
 
Förare: Jari Saarinen A Msk Kvarnvingarna Ford fiesta
CO-driver: Lena Nordh 2011
 
Förare: Anders Lundkvist B SIGTUNA RC Subaru IMPREZA
CO-driver: Vakant 2000
 
Förare: Björn Gustafsson A Haninge MK Subaru Impreza N12b
CO-driver: Kalle Gustafsson 2007
Anmälare: LG Bil&Motor AB    
 
Förare: Björn Jacobson A Värmdö bilklubb Subaru Impreza sti555
CO-driver: Fanny Jacobson C Värmdö bilklubb 96