Anmälningslista för Torsdagsrallyt, Eskilstuna Sprintcup #2 2019-05-30

Totalt 95 deltagare


Klass: A/B/C Grp E, R1, 

16 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Kim Lind C Norbergs mc Vw Golf mk2
CO-driver: Emil Mällberg C Fagersta mk 1989
 
Förare: Jonas Karlsson C Nora MK Suzuki Swift
CO-driver: Nathalie Wennerström J Nora MK 1997
 
Förare: Josefine Björling C katrineholms mk volvo 740
CO-driver: Robert Björling C Katrineholms mk 1990
 
Förare: Hans Jonsson A Eskilstuna MK GOLF 4
CO-driver: Sune Vesterlund C Eskilstuna mk 1998
 
Förare: Jimmy Alfredsson B SMK Örebro Toyota Corolla
CO-driver: Johanna Hellkvist C Hallsbergs MK 1998
 
Förare: Rikard Eriksson C Hällefors MK Volvo 740
CO-driver: Partic Andersson C Hällefors MK 90
 
Förare: Joacim Johansson C Kolsva ms Vw Golf
CO-driver: 95
 
Förare: Victor Gustafsson C Kolsva MS Volvo 244
CO-driver: Lars Lindqvist C Kolsva MS 1987
Anmälare: Roos Motorsport    
 
Förare: kenneth könig C katrineholms mk ford escort
CO-driver: peo könig smk vingåker 1998
 
Förare: Lennart Rees C Örebro Racing Club Opel Ascona A
CO-driver: Per-Olov Einerfeldt C Laxå MK 1972
 
Förare: Ola Klinga A SMK Sala SAAB 90
CO-driver: 87
 
Förare: Viktor Foderus C Viktor Foderus WV Golf 2
CO-driver: Lennart Göransson B Lennart Göransson 1990
 
Förare: Lars Rosén B SMK Vingåker VW Golf 3
CO-driver: Emelie Rosén PR SMK Vingåker 1994
 
Förare: Susanne Rosén C SMK Vingåker VW Golf 3
CO-driver: Andreas Rosén A SMK Vingåker 1994
 
Förare: Jimmy karlsson C Hagfors mk Opel Corsa
CO-driver: Lars errik Nilsson C Lars erik Nilsson 1994
 
Förare: Håkan Andersson B Flens MS BMW 318
CO-driver: Caroline Palm C Flens MS 1993
Anmälare: Team Palm    
 

Klass: C - GrpN,GrpF,Voc, 

6 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Robin Dahlqvist C Sandvikens Mk Vw Golf 2 GTI
CO-driver: Niklas Björklund C Sandvikens Mk 1986
 
Förare: Conny Palm C Eskilsatuna MK VOLVO 940
CO-driver: peter karlsson PR Eskilstuna mk 1991
Anmälare: TEAM PALM    
 
Förare: Dennis Borgström C Hofors MS Volvo 944
CO-driver: Jeanette Skevik C Hofors MS 1991
 
Förare: Lasse Eriksson C Hallsbergs MK Volvo 940
CO-driver: Stig Bergkvist B Finspångs MS 1992
 
Förare: Michael Liljeberg C Mälaröarnas MK Volvo 940 VOC
CO-driver: Ewa Morberg PR 1991
 
Förare: Martin Bromark C Skutskärs MS Suzuki Swift MK II
CO-driver: Johan Uppman Skutskärs MS 1990
 

Klass: C-2wd, 

11 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Thomas Achrén C Norbergs MC BMW 325i
CO-driver: Rickard Forsell C Norbergs MC 1991
 
Förare: Andreas Onkamo C Eskilstuna MK Opel Ascona B
CO-driver: Jan Onkamo A Eskilstuna MK 77
 
Förare: Sebastian Jäderlund C Eskilstuna MK Peugeot 306 GTI
CO-driver: Håkan Lundqvist 1999
 
Förare: Magnus Eriksson C Fagersta MK Opel Ascona B
CO-driver: Peter Wärskog C Fagersta MK 1978
 
Förare: göran sund C fagersta mk bmw 325
CO-driver: lars jansson C fagersta mk 94
 
Förare: Kjell Eriksson C Eskilstuna MK Renault Clio
CO-driver: Mattias Eriksson C Eskilstuna MK 1993
 
Förare: Benny Johansson C Tjust MK Ford Escort
CO-driver: Pär Svensson B Tjust MK 1969
 
Förare: Rikard Berglund C Rikard Berglund Volvo 242
CO-driver: Mattias Westby PR 1975
 
Förare: Hasse Pettersson C SMK Nyköping VOLVO 240
CO-driver: Patrik Lund SMK Nyköping 75
Anmälare: JP-Racing    
 
Förare: Andreas Johansson C Rasbo mk Renault R19
CO-driver: 1994
 
Förare: Pär Karlsson C Eskilstuna MK Volvo 240
CO-driver: Daniel Hellström C Eskilstuna MK 1981
 

Klass: A/B GrpN,GrpF,Voc, 

8 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Rasmus Palm B Eskilsatuna MK VOLVO 940
CO-driver: Mac Sandberg PR Eskilstuna mk 1991
Anmälare: TEAM PALM    
 
Förare: Jonas Edlund B Ilsbo Mk Volvo 944
CO-driver: Sara Strömberg C Ilsbo Mk 1992
 
Förare: Rickard Gustafsson A SMK Södermanland Volvo 940voc
CO-driver: Jan Landin PR 1991
 
Förare: Andreas Liljeberg B Örsundsbro MK Volvo 940 VOC
CO-driver: Jonas Jansson PR N/A 1991
 
Förare: Patrik Jonsson A Nora MK Volvo 940
CO-driver: Per Carlsson Ludvika MS 91
 
Förare: Robin Granfors B Eskilstuna MK Suzuki Swift
CO-driver: 1988
 
Förare: Niklas Berglund B Eskilstuna MK Volvo 940
CO-driver: Lars Stålberg Eskilstuna MK 1991
 
Förare: Anders Wimark A SMK Söderhamn Volvo 940
CO-driver: Rolf Eglund PR SMK Söderhamn 1991
 

Klass: B-2wd, 

20 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Inge Andersson B Hofors ms Vw Golf2
CO-driver: 1986
 
Förare: Kalle Bernhardsson B Fagersta MK Opel Ascona B
CO-driver: Mats Palmkvist A Fagersta MK 1979
 
Förare: Mikael Gustavsson B Katrineholms mk Volvo 242 Evo
CO-driver: Inge speciell 1975
 
Förare: Leif Pedersen B Flens MS Opel Ascona B
CO-driver: Oskar Andersson C Flens MS 1976
 
Förare: Börje Boström B Fagersta MK volvo 940
CO-driver: Lars Boberg B Fagersta MK 96
 
Förare: Emil Lennartsson B Mk speed Volvo 940
CO-driver: Ulrica Hjalmér C Mk speed 1992
Anmälare: Stavboms Motor AB    
 
Förare: Kalle Olstam B Nora MK Volvo 242
CO-driver: Pelle Olstam PR 1976
Anmälare: EC Svenska AB    
 
Förare: joakim larsson B NMK FORD ESCORT
CO-driver: fredric nilsson NMK 1979
 
Förare: Andreas Guillemot B Andreas Guillemot BMW 325
CO-driver: 1992
 
Förare: Fredrik Jonsson B MK Ramunder Volvo 940
CO-driver: Tommy Calmensten MK Ramunder 1992
 
Förare: Johan Jansson B Kolsva MS Opel Ascona B
CO-driver: 1978
 
Förare: Rasmus Persson B SMK Nyköping Volvo 240
CO-driver: Peter Jonsson PR 1976
 
Förare: Martin Broberg B Värmdö BK Volvo 940
CO-driver: Philip Hagström PR Värmdö BK 1994
 
Förare: Dick Jansson B Dick Jansson VW Golf
CO-driver: Vakant PR 1984
 
Förare: Freddi Jacobsson B Eskilstuna mk Volvo 940
CO-driver: 1992
 
Förare: Wille Lennartsson B MkSpeed Volvo 242
CO-driver: Tina Jonasson PR MkSpeed -75
Anmälare: Stavboms Motor AB    
 
Förare: Pher Göransson B Boxholm mk Volvo 940
CO-driver: Louise Göransson Boxholm mk 1994
 
Förare: Jimmy Eriksson B Rasbo MK VW Golf
CO-driver: Kristofer Sveijer C Rasbo MK 1987
 
Förare: Robert Nyström B Ludvika MS Ford Fiesta
CO-driver: Fredrik Graaf C Ludvika MS 2005
 
Förare: Leif Nordh B Haninge MK Volvo 244
CO-driver: Morgan Nordh 1981
 

Klass: A-2wd, 

17 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Uffe Berglund A Kolsva MS Ford Escort
CO-driver: Torbjörn Pettersson C Kolsva MS 1968
 
Förare: Tomas Lången Pettersson A Grangärde RRC FORD Escort MK2
CO-driver: 1975
Anmälare: Tractive AB    
 
Förare: Micael Eriksson A MK Kopparberg Ford Escort
CO-driver: 1975
 
Förare: Mattias Hallberg A Haninge MK Volvo 940
CO-driver: Ann-Sofie Andersson PR 91
Anmälare: Örby gummi AB    
 
Förare: Kenth Widen A Enköpings mk VW Golf
CO-driver: Crister Boman C Enköpings mk 1986
 
Förare: Pontus Florin A Pontus Florin Honda Civic
CO-driver: 2008
 
Förare: Tommy Eliasson A storfors mk volvo 940
CO-driver: markus fogdeby C storfors mk 93
 
Förare: Mikael Ekman A Oskarshamns rrc Seat Ibiza
CO-driver: Kenneth Ekman B Oskarshamns rrc 1998
 
Förare: Antti Johannesson A Eskilstuna MK BMW 330 i
CO-driver: Ola Bengtsson C Eskilstuna MK 2001
 
Förare: kenneth Lodeklint A Vallentuna MK Citroen C2R2
CO-driver: Ester Kawa PR 2009
 
Förare: Peter Råden A Taxinge MK Opel ascona
CO-driver: Gunnar Envang Djursholms MK -77
 
Förare: Andreas Wilke A tjust mk ford escort mk2
CO-driver: Richard Bränning C tjust mk 1979
 
Förare: Tony Berglund A Taxinge mk Bmw Compact
CO-driver: Magnus Danek C Taxinge mk 2005
 
Förare: Andreas Broberg A Värmdö BK Volvo 240
CO-driver: Valkyria Edlund C Vallentuna MK 1980
 
Förare: Markus Theorin A Skillingaryds MK Vw Golf
CO-driver: Sophia Karlsson Taxinge MK ?
 
Förare: Tobias Göransson A Boxholms MK Volvo 940
CO-driver: 1994
 
Förare: Anders Eriksson A Mk Rimo Toyota Corolla
CO-driver: 1998
Anmälare: Örby Gummi AB    
 

Klass: A/B/C 4wd, 

13 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Mats Attlebrant B Gnesta MK Mitsubishi Evo 5
CO-driver: Åke Jahnson Gnesta MK 1998
 
Förare: Örjan Vahlund B Sigtuna RC Subaru Impreza
CO-driver: 2006
Anmälare: Björkmans Rally    
 
Förare: Gunder Pettersson A Mälarö mk Subaru 555 Inpreza
CO-driver: Ingrid Heghammar C Waxholm mk 1998
Anmälare: Björkmans rallye team    
 
Förare: Leif Persson A Laxå mk Mitsubishi Evo7
CO-driver: Tomas Gustavsson PR -01
 
Förare: David Dannevall A Värmdö BK Mitsubishi Evo
CO-driver: Josefin Brandelius C Värmdö BK 2004
 
Förare: Pierre Tolf B Gnesta MK Mitsubishi Evo V
CO-driver: Leo Tolf PR Gnesta MK 1998
 
Förare: Anders Lundkvist B Sigtuna Subaru Impreza
CO-driver: Fredrik Lundkvist B Sigtuna 2003
 
Förare: Fredrik Lundkvist C Sigtuna RC Subaru IMPREZA
CO-driver: Jonas Lundkvist PR - 2001
 
Förare: Håkan Larsson B Taxinge MK Mitshubishi EVO
CO-driver: vakant -96
 
Förare: Martin Alarik C Martin Alarik Nissan Sunny Gti-R
CO-driver: Kalle Malmström C Örsundsbro MK 1991
 
Förare: André Eriksson B MK Kopparberg Subaru WRX STI
CO-driver: 2003
 
Förare: Kim Koivio A Stockholms bk Mitsubishi Evo X
CO-driver: 2009
Anmälare: Örby gummi ab    
 
Förare: Ola Wredh B Örsundsbro MK Mitsubishi lancer Evo 6
CO-driver: Linn Löthman C Örsundsbro MK 1999
 

Klass: Ungdomsrally, 

4 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Daniel Suvala J SMK Nyköping Volvo 240
CO-driver: Heidi Wester PR 1984
 
Förare: Oscar Östlund J Hällefors MK Volvo 940
CO-driver: Anna-Carin Östlund C SMK Linde 1991
Anmälare: Kjellbergs AB    
 
Förare: Philip Lindskog J SMK Nyköping Suzuuko MK1
CO-driver: Thorwald Lindskog A Katrineholms MK 1967
 
Förare: Sebastian Eriksson J SMK Söderhamn VOLVO 240
CO-driver: Henrik Eriksson PR SMK söderhamn 1976