Anmälningslista för Värmesprinten + DM-sprinten 2019-06-23

Totalt 50 deltagare


Klass: C Övriga 2wd, 

8 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Thomas Achrén C Norbergs MC BMW 325i
CO-driver: Rickard Forsell C Norbergs MC 1991
 
Förare: Per Andersson C Rasbo MK Opel Ascona A
CO-driver: PR 1972
 
Förare: Sebastian Jäderlund C Eskilstuna MK Peugeot 306
CO-driver: Håkan Lundqvist C Katrineholms MK 1998
 
Förare: Andreas Onkamo C Eskilstuna MK Opel Ascona B
CO-driver: Jan Onkamo A Eskilstuna MK 1977
 
Förare: Pär Karlsson C Eskilstuna MK Volvo 240
CO-driver: Madeleine Karlsson C Eskilstuna MK 1981
 
Förare: Kalle Gustafsson C Haninge MK Skoda Fabia R2
CO-driver: Magnus Nilsson C Katrineholms MK 2014
Anmälare: Lg Bil & Motor AB    
 
Förare: Jan Flyngen C kolsva ms saab v4
CO-driver: Robert Kvist C kolsva ms 1968
Anmälare: 195402046998    
 
Förare: Håkan Bodin C Örsundsbro mk Volvo 242
CO-driver: Åke Norrby 1981
 

Klass: Klass 4: Grp E, R1 Alla,, 

7 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Oskar Andersson C Flens MS BMW 318
CO-driver: Carolin Palm C Flens MS
 
Förare: kenneth könig C katrineholms mk ford escort
CO-driver: peo könig smk vingåker 1998
 
Förare: Josefine Björling C katrineholms mk volvo 740
CO-driver: Robert Björling C Katrineholms mk 1990
 
Förare: Lars Rosén B SMK Vingåker VW Golf 3
CO-driver: Susanne Rosén C SMK Vingåker 1994
 
Förare: Victor Gustafsson C Kolsva MS VOLVO 244
CO-driver: Lars Lindqvist C Kolsva MS 87
Anmälare: Roos Motorsport    
 
Förare: Hans Jonsson A Eskilstuna MK GOLF 4
CO-driver: Sune Vesterlund C Eskilstuna MK 1998
 
Förare: Jimmie Åhlén C Enköpings MK Saab 9000
CO-driver: Arthur Pettersson PR Örsundsbro MK 88
 

Klass: B Övriga 2wd , 

10 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Andreas Guillemot B Eskilstuna MK BMW 325
CO-driver: Thomas Svensson Strängnäs AMS 1992
 
Förare: Johan Jansson B Kolsva MS Opel Ascona B
CO-driver: Stefan Bylen B Kolsva MS 1978
 
Förare: Jon Johansson B Idkerbergets MK volvo 940
CO-driver: Anette Johansson C Idkerbergets MK 92
 
Förare: Rolf Andersson B Laxå MK Volvo 940
CO-driver: Jimmy Karlsson B Storfors MK 1992
Anmälare: TEAM KORVGUBBENS MOTORSPORT    
 
Förare: Robin Bäckström B Botkyrka MK Skoda Fabia R2
CO-driver: Robert Öhman PR 2012
Anmälare: BÄCKSTRÖM RALLY TEAM    
 
Förare: Stefan Hägglöf B SMK Gävle VW Golf
CO-driver: Mikael Pettsersson C Järbo MK
 
Förare: Joakim Björnsson B Kolsva MS VW Golf mk2
CO-driver: Andreas Peters B Kolsva MS
 
Förare: Mikael Gustavsson B Katrineholms mk Volvo 242 Evo
CO-driver: Vakant 1975
 
Förare: Thomas Bönnemark B Smk Nyköping Volvo 940
CO-driver: 1756
 
Förare: Leif Pedersen B Flens MS Opel Ascona
CO-driver: Vakant 1976
 

Klass: A Övriga 2wd, 

8 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Antti Johannesson A Antti Johannesson BMW 330 i
CO-driver: Ola Bengtsson C Eskilstuna MK 2001
 
Förare: Per Grubb A Fagersta MK Bmw 325
CO-driver: Janne Kalsson C Fagersta MK 1994
 
Förare: Robert Eriksson A Eskilstuna MK Renault Clio R3
CO-driver: Jens Thapper C SMK Motala Bil 2007
 
Förare: Lars Wikman B Sandvikens MK Ford Escort BDG MK II
CO-driver: Mats Jägerhult A Vallentuna MK 1979
Anmälare: WRT Motorsport    
 
Förare: Daniel Jansson A Smk Södermanland Opel Ascona B
CO-driver: Lennart Jansson C Smk Södermanland 1976
 
Förare: Gunnar Ullén A Mk Rimo Volvo 940
CO-driver: Johan Ullén C Mk Rimo 1991
 
Förare: Pär Carlsson A Flens MS Citroen Xsara
CO-driver: Ellen Carlsson J Flens MS 00
 
Förare: Gunnar Olsson A Katrineholms mk Volvo 242
CO-driver: Gustav Olsson C Katrineholms mk 1975
 

Klass: 4wd Alla , 

4 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Anders Lundkvist B Sigtuna Subaru Impreza
CO-driver: Fredrik Lundkvist C Sigtuna 2003
 
Förare: Michael Holmgren A Gnesta MK Mitsubishi EVO9
CO-driver: Mikael Rosvall C Gnesta MK 2007
 
Förare: Mats Attlebrant B Gnesta MK Mitsubishi Evo 5
CO-driver: Åke Jahnson Gnesta MK 1998
 
Förare: Lasse Mothander A Gnesta MK Toyota Celica GT 4
CO-driver: Joakim Gustafsson C Haninge MK 1995
Anmälare: Lg Bil & Motor AB    
 

Klass: C Grp N, F, VOC, 

3 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Andreas Svensson C Eskilstuna MK Volvo 240
CO-driver: Nils-Ove Stålberg C Eskilstuna MK 1990
 
Förare: Mikael Sunesson C SMK nyköping Volvo 244
CO-driver: Jonas Eriksson C SMK nyköping 1989
 
Förare: Claes Claesson C Katrineholms MK Volvo 940
CO-driver: Mikael Widell Katrineholms MK 1992
 

Klass: A-B Grp N, F, VOC, 

8 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Marcus Henriksson B Hällefors MK Volvo 940
CO-driver: Emma Sjöholm C Hällefors MK 1992
 
Förare: Rickard Gustafsson A SMK Södermanland volvo 940
CO-driver: Lucas Karlsson C Gnesta MK 1991
 
Förare: Crister Nystrand A Katrineholms Motorklubb Suzuki Gti
CO-driver: Victoria Nystrand C Katrineholms Motorklubb 1988
 
Förare: Pär Johansson B Eskilstuna mk Volvo 240
CO-driver: Niklas Andersson C Eskilstuna mk 1980
 
Förare: Niklas Berglund B Eskilstuna MK Volvo 940
CO-driver: Jan-Olov Stålberg Eskilstuna MK 1991
 
Förare: Kristoffer Gustavsson B Katrineholms MK Volvo 244
CO-driver: Anton Norgren PR 1984
Anmälare: Ramudden.se    
 
Förare: Robin Wallón A Kolsva MS Volvo 940
CO-driver: Rickard Strindlind C Kolsva MS 1992
 
Förare: Daniel frisk B smk sala volvo 242
CO-driver: Björn Andersson C smksala 1976
 

Klass: Ungdomsrally, 

2 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Max Hellenberg J Bromma MS BMW 318i
CO-driver: Jan Hellenberg B Bromma MS 1991
 
Förare: Daniel Suvala J SMK Nyköping Volvo 240
CO-driver: Calle Carlberg B Nässjö MK 1984