Anmälningslista för EMK Kannan 2019-08-31

Totalt 142 deltagare


Klass: Kl. 7-C: C-förare GrE#R1A), 

6 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Pär Henrik Andersson C Eskilstuna MK VW Golf
CO-driver: Susanne Carlsson C Eskilstuna MK 1987
 
Förare: Tom Pihl C Mk gutarna Volvo 940
CO-driver: David Hansson C Mk gutarna 91
 
Förare: Niclas Wiman C Gotlands mf Volvo 940
CO-driver: Katarina Liljegren C Gotlands mf 1992
Anmälare: Niclas wiman    
 
Förare: Linus Sundström C Gotlands MF BK Bmw E46
CO-driver: Anette Hammerin C Gotlands MF BK 1999
 
Förare: Kim Lind C Norbergs Mc Golf Mk2
CO-driver: Emil Nähr C Eskilstuna Mk 1989
 
Förare: Mikael Martis C Gotlands motorförening Volvo 940
CO-driver: Peter Wiman C Peter Wiman 1991
 

Klass: Inbj.klass VW Typ 1 och 3 (onotat) , 

12 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Sune Vesterlund C Eskilstuna Mk Vw 1303 S
CO-driver: Jonas Vesterlund C Eskilstuna Mk 1973
 
Förare: Stefan Wiik C Sibbo Automobilklubb VW 1303 S
CO-driver: Marko Oskanen C Uuraisten UA
 
Förare: Esa Niittymäki C Riihimäen Urheiluautoilijat (RiiUa) VW 1302 S
CO-driver: Markus Räty C Riihimäen Urheiluautoilijat (RiiUa) 1971
Anmälare: Esa Niittymäki    
 
Förare: Mika Hannu C MäntsMK VW 1600 TL
CO-driver: Jari Simola C JyvUA 1971
Anmälare: Mika Hannu    
 
Förare: Jukka Laine C Naantalin Seudun UA VW 1302S
CO-driver: Seppo Penkkala C Naantalin Seudun UA 1971
Anmälare: Laine Jukka    
 
Förare: Thomas Thelin A BMK Uddevalla VW 1302
CO-driver: Magnus Thelin C BMK Uddevalla 1971
 
Förare: Kari Haapalainen C Päijät-Hämeen UA VW 1303S
CO-driver: Kimmo Raitanen C Mäntsälän MK 1974
 
Förare: Kari Aaltonen C Satakunnan Urheiluautoilijat VW 1302 S
CO-driver: Mika Sarekivi C Satakunnan Urheiluautoilijat 1971
 
Förare: Mika Möller C JämSUA VW 1303S
CO-driver: Kalle Rönkkö C LapinAU 1973
Anmälare: Mika Möller    
 
Förare: Per Eriksson A SMK Örkelljunga Vw 1303
CO-driver: John Lund A Eskilstuna MK 74
 
Förare: Mikko Turunen C Mäntsälä MK Volkswagen 1302S
CO-driver: Tomi Marttelin C Valkeakoski Motorsport Finland 1971
 
Förare: Per-Arne Ljung A Hofors MS VW 1302 S
CO-driver: Elisabeth Ljung C Hofors MS 1972
 

Klass: Ungdomsrally, 

9 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Jonathan Nyberg J Gotlands MF BK Honda Civic
CO-driver: Hanna Nyberg C Gotlands MF BK 1993
 
Förare: Daniel Suvala J SMK Nyköping Volvo 240
CO-driver: Björn Andersson C SMK Sala 1984
 
Förare: Marcus Persson J SMK Trollhättan Volvo 940
CO-driver: Mikael Persson B SMK Trollhättan 1992
Anmälare: Bilfocus Motorsport    
 
Förare: Lucas Helin J Tibro MK Opel Kadett
CO-driver: TBA 1987
Anmälare: HELINS MOTORSPORT    
 
Förare: Isak Vikman J Nora MK Volvo 940
CO-driver: Pekka Vikman C Nora MK 1993
 
Förare: Isak Arvidsson J Gullabo RC volvo 940
CO-driver: andreas Arvidsson C Gullabo RC 1991
Anmälare: Larssons Plåtslageri    
 
Förare: Sixten Westman J Sixten Westman VW Polo
CO-driver: Per Westman B Per Westman 2001
 
Förare: Oscar Östlund J Hällefors MK Volvo 940
CO-driver: Anders Östlund C Hällefors MK 1991
Anmälare: Kjellbergs AB    
 
Förare: Max Lindholm J Värmdö BK Volvo 940
CO-driver: Dennis Lindholm C Värmdö BK 1994
Anmälare: A2Motorsport    
 

Klass: Kl. 6a C-förare VOC Mekonomen***, 

8 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Tobias Pettersson Nordwall C Christinehamns MK Volvo 244
CO-driver: Peter Nordwall C Christinehamns MK 1977
 
Förare: Joel Norqvist C SMK Trollhättan Volvo 244
CO-driver: Christoffer Nilsson C SMK Trollhättan 1981
Anmälare: Dalek Lås O Larm AB    
 
Förare: Claes Claesson C Katrineholms MK Volvo 940
CO-driver: Mikael Widell C Katrineholms MK 1991
 
Förare: Fredrik Göthberg C Ludvika MS Volvo 940
CO-driver: Nova Göthberg J Ludvika MS 1991
 
Förare: Chalie de Jong C Mm Team Westom Volvo 242
CO-driver: Johan Grönvall C Mk Team Westom 1976
 
Förare: Hampus Lindqvist C Smk Nyköping Volvo 940
CO-driver: Caroline Lindqvist C Smk Nyköping 1991
 
Förare: Pontus Westling C Borlänge MK Volvo 940
CO-driver: Ulf westling C Borlänge MK 1991
 
Förare: Jonathan Pettersson C Rasbo MK Volvo 940
CO-driver: Thomas Pettersson C Rasbo MK 1993
 

Klass: Kl.4 C-förare 2 WD, 

11 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Sebastian Jäderlund C Eskilatuna MK Peugeot 306
CO-driver: Håkan Lundqvist C Katrineholm MK 1999
 
Förare: Fredrik Blom C SMK hälsinge Volvo 242
CO-driver: Erica Bernhardsson C SMK Arboga 75
Anmälare: Välstabildemontering    
 
Förare: Fredrik Olsson C GMF BK BMW 318is
CO-driver: Emil Karlsson C GMF BK 1988
 
Förare: Mattias Lindgren C Haninge MK Volvo 242
CO-driver: Millan Kilman C Skepptuna MK 76
Anmälare: Hornsplans Låsservice    
 
Förare: Tom Eriksson C Gotlands MFBK Volvo 940
CO-driver: Mats Eriksson C Gotlands MFBK 91
 
Förare: Marcus Naessén C SMK Nyköping Volvo 240
CO-driver: Patrik Johansson C SMK Nyköping 1976
 
Förare: Claes Söderqvist C Skara MK Volvo 940
CO-driver: Crister Svantesson C Skara MK -96
 
Förare: Thomas Achrén C Norbergs MC BMW 325
CO-driver: Rickard Forsell C Norbergs MC 1991
 
Förare: Patrik Albinsson C FredriksbergsMK Volvo 244
CO-driver: Robin Björk 1975
 
Förare: Håkan Flod C SMK Nyköping Opel Manta
CO-driver: Linnea Flod C SMK Nyköping -77
 
Förare: Magnus Wallman C Haninge MK BMW E36
CO-driver: Emelie Berglind C Haninge MK 1992
 

Klass: Kl.7 A/B: A-B-förare GrE#R1A. , 

10 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Alexander Broberg B SMK Nyköping Volvo S60
CO-driver: Rickard Broberg C Värmdö BK 2001
Anmälare: STENROCK SÄKERHET AB    
 
Förare: Jonas Lindfors A Eskilstuna MK VW Golf
CO-driver: Pierre Carlsson C Åtvidabergs MK 2000
Anmälare: Memo Industriplast AB    
 
Förare: Fredrik Wistedt B Skutskärs MS Volvo 940
CO-driver: Johannes Eliasson C Skutskärs MS 1991
 
Förare: Jan Hellenberg B Bromma MS BMW 318i
CO-driver: Max Hellenberg J Bromma MS 1991
 
Förare: Jimmy Alfredsson B SMK Örebro VW Golf 4
CO-driver: Johanna Hellkvist C Hallsbergs Mk 2000
 
Förare: Håkan Bauer B Laxå MK Volvo 940
CO-driver: Marika Eng C Laxå MK 1991
 
Förare: Lars Rosén B SMK Vingåker VW Golf 3
CO-driver: Susanne Rosén C SMK Vingåker 1994
 
Förare: Mikael Johansson A Åtvidabergs Mk vw Golf 4
CO-driver: Isa Kolmbäck C Taxinge Mk 2000
 
Förare: Mikael Molin B MK Ramunder Opel Astra G
CO-driver: Christer Molin C MK Ramunder 1998
 
Förare: Andreas Prepula B Småbacka MK VW Golf 2
CO-driver: Jari Mattus C Småbacka MK 1986
Anmälare: TMP Entreprenad AB    
 

Klass: Kl. 6b C-förare GrF,GrN # R1B, 

10 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Stefan Sellin C MK gutarna Volvo 940
CO-driver: Jesper Lantz C GMS BK 1991
 
Förare: Jimmy Lindqvist C SMK Nyköping Volvo 940
CO-driver: Robin Norling A SMK Nyköping 1997
 
Förare: ulf örnevik C Vallentuna mk suzuki swift gti
CO-driver: christer berg C Norber mk 92
 
Förare: Carl-Magnus Zetterlund C Hallsbergs MK Volvo S70
CO-driver: Rebecca Andersson C Hällefors MK 1997
 
Förare: Beatrice Svensson C Nora mk Volvo 240
CO-driver: Anna Sörman C Nora mk 1987
 
Förare: Olof Björkegren C Rosendals MK Volvo 940
CO-driver: Jacob Ekström C Gotlands MF BK 1991
 
Förare: Andreas Zetterlund C Västerås MS Suzuki Swift GTI Mk1
CO-driver: Moa Erikson C Västerås MS 1987
 
Förare: TIM LAGERSTAM C KULLINGS MS VOLVO 940
CO-driver: ALEXANDER ESKILSSON KULLINGS MS 1991
 
Förare: Johnny Kindmark C katrineholms mk volvo 244
CO-driver: Roland Kindmark C katrineholms mk 89
 
Förare: Daniel Lindau C Göteborgs MF Volvo 740
CO-driver: Patric Sundström B Göteborgs MF 1988
 

Klass: Kl. 3 B-förare 2 WD, 

19 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Martin Broberg B Värmdö BK Volvo 940
CO-driver: Emil Eklund C Sandvikens MK 1994
 
Förare: Mikael Olsson B Gotlands motorförening bilklubb Volvo 940
CO-driver: Cristian Lindberg C Rasbo mk 97
 
Förare: Wille Lennartsson B MK Speed Volvo 242
CO-driver: Erika Lindgren C Haninge MK 75
Anmälare: Stavboms Motor AB    
 
Förare: Robert Johansson B Hofors ms volvo 240
CO-driver: Michaela Persson B Hofors ms 1975
Anmälare: Robert Johansson    
 
Förare: Andreas Guillemot B Eskilstuna MK BMW 325
CO-driver: Thomas Svensson C Strängnäs AMS 1992
 
Förare: Emil Lennartsson B MK Speed Volvo 940
CO-driver: Mikael Pettersson C Järbo MK 1992
Anmälare: Stavboms Motor AB    
 
Förare: Andreas Jonsson B SMK Nyköping Volvo 242
CO-driver: Magnus Jonsson B SMK Nyköping 1975
 
Förare: Rasmus Persson B SMK Nyköping Volvo 244
CO-driver: Olle Erixon C Katrineholms MK 1976
 
Förare: Victor Bergsander B Kullings MS Volvo 940
CO-driver: Christoffer Lund B Kullings MS 1991
 
Förare: Oscar Vöks B Björnjägarns rc Vw Golf MK 1
CO-driver: Anton Vöks 1975
 
Förare: Linus Månsson B Östgöta BSF VW Golf 3
CO-driver: Carl Eriksson C Skillingaryds MK 1997
 
Förare: Tomas Pettersson B Fagersta mkNiklas Volvo 242
CO-driver: Niklas Pettersson Fagersta mk 83
 
Förare: David Stafås B Lima MS Volvo 242
CO-driver: Oskar Bengtlars C Lima MS 1975
 
Förare: stefan andersson B Västerås MS Peugoet 205
CO-driver: 1988
 
Förare: Tim Joons B Skutskärs MS BMW M3
CO-driver: Andreas Jansson Films MK 1994
 
Förare: Daniel Johansson B Munkfors MC Volvo 240
CO-driver: Jan Adolfsson C Finnskoga MK 1992
Anmälare: opus bilprovning    
 
Förare: Lars Lindros B katrineholms MK Opel Ascona
CO-driver: Fredrik Karlsson C Nora MK 1979
Anmälare: B & K Lots o Transport AB Örebro    
 
Förare: Kenneth Ringström B Fjugesta MS Toyota Corolla
CO-driver: Håkan Berger C Fjugesta MS 1998
Anmälare: NERIKE KUGG & M EKAN MOTORSPORT    
 
Förare: Torbjörn Karlsson B Örsundsbro mk Volvo 244
CO-driver: Matilda Karlsson Örsundsbro mk 1977
 

Klass: Kl. 8 A/B/C-förare AppK -81 (2 WD) , 

11 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: STEFAN BERNHARDSON C Taxinge MK Ford Mustang
CO-driver: Tony Karlsson A Flens MS 1965
 
Förare: Björn Ask A SMK Nyköping Volvo 240
CO-driver: Håkan Hult A Katrineholms MK -81
 
Förare: Stefan Ryberg A Forshaga MC Volvo 242
CO-driver: Christian Ohlsson C Kils MK-Bil 1981
 
Förare: Peter Johansson A SMK Nyköping Volvo 240
CO-driver: Hasse Pettersson C SMK Nyköping -81
Anmälare: JP Racing    
 
Förare: Patrik Lund C Smk Nyköping Opel Ascona B
CO-driver: Leif Fredriksson A Katrineholms MK 1977
 
Förare: Mats Lindwall A SMK Valdemarsvik Volvo 240
CO-driver: Jon Magnusson C SMK Linde 1981
 
Förare: Leif Pedersen B Flens MS Opel Ascona B
CO-driver: Oskar Andersson C Flens MS 76
 
Förare: Jari Saarinen A Msk kvarnvingarna volvo 242
CO-driver: 81
 
Förare: Frank Hoffmann A SMK Linde Opel Ascona B
CO-driver: Gustav Holmdal A SMK Linde 1977
 
Förare: Leif Nordh B Haninge mk Volvo 244
CO-driver: Ronnie Berglund C Haninge mk 1981
 
Förare: Kjell Fransson A Vimmerby MS Renault Alpine A 310
CO-driver: Daniel Mörn Edorsson 1978
 

Klass: Kl. 2 A-förare 2 WD Klass , 

13 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Fredrik Eriksson A Katrineholms MK Vw Golf
CO-driver: Kristoffer Nordlund C SMK Nyköping 1992
Anmälare: STENROCK SÄKERHET AB    
 
Förare: Anders Hultberg A Gotlands MF BK Volvo 940
CO-driver: Anders Björkén C Gotlands MF BK 2002
 
Förare: Peter Hålling A Norrköpings MK Opel Ascona B
CO-driver: Björn Svensson Östgöta BF 1976
 
Förare: Hampus Jakobsson A SMK Nyköping Toyota Corolla
CO-driver: Pontus Jakobsson A SMK Nyköping 1998
Anmälare: Södertörnsvakuum.se    
 
Förare: Mats Bäck A SMK Hedemora Opel Ascona
CO-driver: Christoffer Bäck B SMK Hedemora 1979
 
Förare: Emil Carlsson A Katrineholms MK Toyota Corolla
CO-driver: 1998
Anmälare: Carlsson Byggare AB    
 
Förare: Niklas Blomkvist A Munkfors MC Volvo 242
CO-driver: Per Wiksten C MK Ratten 1975
 
Förare: Robert Eriksson A Eskilstuna MK Renault Clio R3
CO-driver: Jens Thapper C SMK Motala Bil 2007
Anmälare: TEAM HERTZ    
 
Förare: Yngve Tjörnbo A Tjust mk Volvo 940
CO-driver: Anders Tildemyr Vimmerby ms 1991
 
Förare: Tobbe Pettersson A Gotlands MF Volvo 940
CO-driver: Andreas Lundström C Gotlands MF 1997
 
Förare: Anton Bernats Hager A Örsundsbro MK Toyota Corolla
CO-driver: Fredrik Wesslén Örsundsbro MK 1998
 
Förare: Mats Larsson A Fagersta MK Toyota Corolla
CO-driver: Mikael Johansson C Mikael Johansson 1998
 
Förare: Emil Karlsson A Hällefors mk Volvo 940
CO-driver: Jessica Larsson B Rasbo mk 1994
Anmälare: Kjellbergs AB    
 

Klass: Kl.1 A/B/C-förare 4 WD, 

6 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Bjorn Jacobson A Värmdö BK Subaru Impreza STI 555
CO-driver: Tomas Koepke VärmdöBK 1997
 
Förare: Mikael Hallqvist B Finspångs MS Mazda 323 GTX
CO-driver: Ronnie Maxe C Finspångs MS 1987
 
Förare: Roland Eliasson A Östgöta Bilsportförening Mitsubishi Lancer VII
CO-driver: Reine Lundqvist Östgöta Bilsportförening 2001
 
Förare: David Dannevall A Värmdö BK Mitsubishi Evo
CO-driver: Andreas Peters C Kolsva MS 1999
 
Förare: Christoffer Haglund A SMK Nyköping Ford Fiesta R5
CO-driver: Jens Jakobsson C SMK Nyköping 2015
 
Förare: Göran Lindström A Huddinge MK Mitsubishi Lancer
CO-driver: Kjell Andersson B Huddinge MK 2002
Anmälare: Högdalens Bil & Skadecenter AB    
 

Klass: Kl. 5a A/B-förare VOC Mekonomen*, 

27 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Joakim Larsson A Laxå MK Volvo 740
CO-driver: Anders Isaksson C Laxå MK 1988
Anmälare: EMS Finnerödja    
 
Förare: Pär Johansson B Eskilstuna mk Volvo 240
CO-driver: Niklas Andersson C Eskilstuna mk 1980
 
Förare: Hans Bergman B Degerfors Rc Volvo 940
CO-driver: Philip Bergman Degerfors Rc 92
 
Förare: Robert Johansson A Göteborgs MF Volvo 240
CO-driver: Kim Pettersson C SMK Trollhättan 1990
 
Förare: Magnus Westman B SMK Hälsinge Volvo 940
CO-driver: Emma Hägg C SMK Hälsinge 1991
 
Förare: Joel Bergkvist B Katrineholms mk Volvo 944
CO-driver: Anton Bergkvist J Katrineholms mk 1992
 
Förare: Joakim Ellner Landberg A SMK Södermanland Volvo 940
CO-driver: Henrik Lundh A Eskilstuna MK 1991
 
Förare: johan wikström B skutskärs ms volvo 244
CO-driver: Göran wallin C skutskärs ms 1980
 
Förare: Rickard Gustafsson A SMK Södermanland volvo 940
CO-driver: Lucas Karlsson C Gnesta MK 1991
 
Förare: Billy Johansson A MK Team Westom Volvo 244
CO-driver: 1989
 
Förare: Niklas Berglund B Eskilstuna MK Volvo 940
CO-driver: Lars Stålberg Eskilstuna MK 1991
 
Förare: Robert Johansson A Göteborgs MF Volvo 240
CO-driver: Kim Pettersson C SMK Trollhättan 1990
 
Förare: Oscar Janson B Smk Eda volvo 940
CO-driver: Matilda Widén C Östmarks mff 1994
 
Förare: Magnus Lindqvist B Laxå mk Volvo 940
CO-driver: Sara Ridde C Forshaga ms 91
 
Förare: Andreas Hultström A SMK Nyköping Volvo 940
CO-driver: Tom Törngren C Gränna MK 1992
Anmälare: OpusBilprovning.se    
 
Förare: Robin Wallon A Kolsva MS Volvo 940
CO-driver: Rickard Strindlund C Kolsva MS 1992
 
Förare: Andreas Liljeberg B Örsundsbro MK Volvo 940 VOC
CO-driver: Marcus Jansson C Storfors MK 1991
 
Förare: Dennis Persson B Laxå MK Volvo 940
CO-driver: Fredrik Rudmalm C Laxå MK 1992
 
Förare: Tobias Isaksson A Laxå MK Volvo 940
CO-driver: Mikael Kjellgren C Hjo MK 1991
Anmälare: EMS Finnerödja AB    
 
Förare: Mathias Savela B Stockholms BK Volvo 740
CO-driver: Mikael Savela Stockholms BK 1990
 
Förare: Mikael Lönnström A Nora MK Volvo 940
CO-driver: Jürgen Schramme C SMK Linde 92
 
Förare: Ingvar Nilsson A Hällefors Mk Volvo 940
CO-driver: Mikael Schuster B Hällefors Mk 1991
 
Förare: Henrik Andersson A Säffle motorclubb Volvo 940
CO-driver: Christer Sonesson C Christer Sonesson 91
 
Förare: Kristoffer Karlsson A SMK Trollhättan Volvo 940
CO-driver: Albin Timell C SMK Trollhättan 1991
 
Förare: Kristoffer Karlsson A SMK Trollhättan Volvo 940
CO-driver: Albin Timell C SMK Trollhättan 1991
 
Förare: Emil Andersson A Mk Team Westom Volvo 244
CO-driver: Kim Rauséus C Kim Rauséus 1983
 
Förare: Fredrik Alin B Åmåls MK Volvo 240
CO-driver: Alexander Alin C Åmåls MK 1989