Anmälningslista för Finalsprinten 2019-10-19

Totalt 93 deltagare


Klass: B Övriga 2wd , 

17 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Kalle Bernhardsson B Fagersta Mk Opel Ascona B
CO-driver: Mats Palmkvist A Fagersta Mk 1979
 
Förare: Andreas Guillemot B Eskilstuna MK BMW 325
CO-driver: Thomas Svensson C Strängnäs AMS 1992
 
Förare: Jonas Mylläri B Jonas Mylläri Volvo Amazon
CO-driver: Juhani Mylläri B Jonas Mylläri 1964
 
Förare: Stefan Packalen B Emk Volvo 940
CO-driver: Vakant pr licens 2000
 
Förare: Roland Nilsson B Kils motorklubb Volvo 244
CO-driver: Samuel Nilsson C Kils motorklubb 81
 
Förare: Stig Oscarson B MSK Hammaren SAAB 9-3 SS
CO-driver: Jan-Olof Larsson PR 04
 
Förare: Martin Broberg B Värmdö BK Volvo 940
CO-driver: Sandra Bergström C Haninge MK 1994
 
Förare: Mikael Gustavsson B Katrineholms MK Volvo 240
CO-driver: Vakant. PR licens 1975
 
Förare: Dick Jansson B Säters MK VW Golf
CO-driver: Kjell-Arne Fammé C Idkerbergets MK 1984
 
Förare: Daniel Frisk B SMK Sala Volvo 740
CO-driver: Sara Carlsson PR -88
 
Förare: Stefan Wallman B Haninge MK BMW E36
CO-driver: Lars-ove "Larsa" Törnberg PR 1992
 
Förare: Stefan Andersson B Västerås ms Peugeot 205
CO-driver: Mikael Karlsson 1988
 
Förare: Leif Pedersen B Flens MS Opel Ascona B
CO-driver: Vakant 1976
 
Förare: Joakim Björnsson B Kolsva MS VW Golf MK2
CO-driver: Rickard Widén PR Kolsva MS 1984
 
Förare: Börje Boström B Fagersta MK volvo 940
CO-driver: Lars Boberg B Fagersta MK 96
 
Förare: Rasmus Persson B SMK Nyköping Volvo 240
CO-driver: Jasmine Engström PR 1980
 
Förare: Mattias Sundberg B Hagfors MK Saab V4
CO-driver: 1971
 

Klass: C Grp N, F, VOC, 

15 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Conny Palm C Eskilsatuna MK VOLVO 940
CO-driver: Mac Sandberg PR Eskilstuna mk 1991
Anmälare: TEAM PALM    
 
Förare: Dennis Borgström C Hofors MS Volvo 940
CO-driver: Jeanette Skevik C Hofors MS 1991
 
Förare: göran sund C fagersta mk volvo 940
CO-driver: Emilia widen PR kolsva ms 91
 
Förare: Thomas Lyman C MK Rimo Volvo 240
CO-driver: Thomas Henriksson C MK Rimo 1975
 
Förare: Fredrik Göthberg C Ludvika MS Volvo 940
CO-driver: Hannah Götberg J Ludvika MS 1991
 
Förare: Jesper Jonasson C Filipstad MC Volvo S70
CO-driver: Lisa Jonasson C Filipstads MC 1998
 
Förare: Lasse Eriksson C Hallsbergs MK Volvo 940
CO-driver: Stig Bergkvist B Finspångs MS 1992
 
Förare: Henrik Johansson C Fryksdalens MK Volvo 740
CO-driver: Erik Hed C Säffle MC 1990
 
Förare: Daniel Holm C Sunnansjö mk Volvo 240
CO-driver: Niklas Karlsson C Ludvika Ms 1980
 
Förare: Lucas Widnemark C SMK Sala Volvo 244
CO-driver: Alexander Skog PR 1982
Anmälare: Gullvallarallyteam    
 
Förare: Tomas Gustavsson C Laxå mk Volvo 940
CO-driver: Pål Abrahamsson 91
 
Förare: Sebastian Karlsson C Eskilstuna Mk Suzuki Swift mk1
CO-driver: Robin Lindedahl PR 1988
 
Förare: Andreas Svensson C Eskilstuna MK Volvo 240
CO-driver: Nils-Ove Stålberg C Eskilstuna MK 1990
 
Förare: Kasper Nikumaa C Fagersta MK Volvo 940
CO-driver: Anton Boström C Fagersta MK 94
 
Förare: Andreas Jansson C Katrineholms MK Volvo 240
CO-driver: Marcus Jansson B SMK Örebro 1979
 

Klass: C Övriga 2wd, 

13 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Thomas Achrén C Norbergs MC BMW 325i
CO-driver: Rickard Forsell C Norbergs MC 1991
 
Förare: Andreas Onkamo C Eskilstuna mk Opel Ascona B
CO-driver: 1977
 
Förare: Emil Mällberg C Fagersta MK Bmw 325
CO-driver: Kim Lind C Norbergs MC
 
Förare: Kjell Eriksson C Eskilstuna MK Renault Clio
CO-driver: Mattias Eriksson C Eskilstuna MK 1993
 
Förare: Rasmus Carlson C Katrineholms MK Volvo 940 Evo
CO-driver: 1995
 
Förare: Daniel Albinsson C Fredriksbergs MK Volvo 940
CO-driver: Patrik Albinsson Fredriksbergs MK 1992
 
Förare: Jimmie Åhlén C Enköpings MK Renault 19
CO-driver: Fredrik Jansson B Hofors MS 94
 
Förare: Hasse Pettersson C SMK Nyköping VOLVO 240
CO-driver: Patrik Lund C SMK Nyköping 75
Anmälare: JP-Racing    
 
Förare: Magnus Wallman C Haninge MK BMW E36
CO-driver: Jonatan Jonasson PR 1992
 
Förare: Alexander Fogdeby C Marcus fogdeby Ford Fiesta R2
CO-driver: Kalle Olstam A Nora MK 2010
Anmälare: EC Svenska AB    
 
Förare: Mattias Lindgren C Haninge MK Volvo 242
CO-driver: Åsa Lindgren B Haninge MK 76
Anmälare: Hornsplans Låsservice AB    
 
Förare: Sebastian Jäderlund C Eskilstuna MK Peugeot 306
CO-driver: Håkan Lumdqvist C Katrineholm MK 1998
 
Förare: Alexander grehn C Östgöta BSF peugeot 208 R2
CO-driver: vakant
Anmälare: JP racing    
 

Klass: A Övriga 2wd, 

12 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Jan Onkamo A Eskilstuna MK Opel Ascona B
CO-driver: 1977
 
Förare: Anders Andersson A MK Kopparberg VW Golf
CO-driver: Ylwah Englund C SMK Linde 1985
 
Förare: tony karlsson A flens ms volvo 242
CO-driver: rickard floren C gnesta mk 75
 
Förare: Johan Ackesten A Kolsva MS VOLVO 940
CO-driver: Thomas Åkerberg C Kolsva MS 1991
 
Förare: Leif Bygg A SMK Sala Volvo 142
CO-driver: Magnus Brüdigam B Västerås MS 1972
 
Förare: Per-Erik Sköldin A SMK Vingåker VOLVO 244 app k
CO-driver: Kristina Sköldin C SMK Vingåker 81
 
Förare: Robert Eriksson A Eskilstuna MK Renault Clio
CO-driver: Vakant 2007
Anmälare: TEAM HERTZ    
 
Förare: Bertil Frisk A SMK Sala Volvo 24084
CO-driver: 84
 
Förare: Pontus Florin A Eskilstuna mk Honda Civic
CO-driver: PR 2008
 
Förare: Thorleif Råsell A SMK Linde Opel Acona B
CO-driver: 1977
 
Förare: Mikael Ekman A Oskarshamns rrc Seat Ibiza
CO-driver: Kenneth Ekman B Oskarshamns rrc 1998
 
Förare: Andreas Broberg A Värmdö BK Volvo 240
CO-driver: Fanny Jacobson C Värmdö BK 1980
 

Klass: Klass 4: Grp E, R1 Alla,, 

8 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Jimmy Alfredsson B SMK Örebro Toyota Corolla
CO-driver: Johanna Hellkvist C Hallsbergs MK 1998
 
Förare: Viktor Foderus C SMK Örebro vw Golf 2
CO-driver: Lennart Göransson B SMK Örebro 1990
 
Förare: Kenneth König C Katrineholms MK ford escort
CO-driver: Peo König smk vingåker 1998
 
Förare: Mikael Elofsson C Eskilstuna MK VW Golf 2
CO-driver: Esa Karjalainen PR 1988
 
Förare: Hans Jonsson A Eskilstuna mk GOLF 4
CO-driver: Sune Vesterlund C Eskilstuna mk 1998
 
Förare: Joacim Johansson C Kolsva MS VW Golf
CO-driver: Andreas Jörgensen C Kolsva MS 1993
 
Förare: Nicklas Gustafsson B Smk Nyköping Toyota Corolla
CO-driver: Tomas Fredriksson C Smk Nyköping 1998
 
Förare: Jimmy karlsson C Hagfors mk Opel Corsa
CO-driver: Lars Nilsson C Hagfors mk 1994
 

Klass: 4wd Alla , 

10 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Mats Attlebrant B Gnesta MK Mitsubishi EVO9
CO-driver: Åke Jahnson C Gnesta MK 2006
 
Förare: Örjan Vahlund B Sigtuna RC Subaru Impreza
CO-driver: Benny Melander mk Ratten 2006
Anmälare: Björkmans Rally    
 
Förare: David Dannevall A Värmdö BK Mitsubishi EVO 7
CO-driver: Josefin Brandelius C Värmdö BK 04
 
Förare: Gunder Pettersson A Mälarö mk Subaru 555 Inpresa
CO-driver: Ingrid Heghammar Waxholm mk 1998
Anmälare: Björkmans rallye team    
 
Förare: Ronnie Jakobsson A Kolsva ms Mitsubishi WRC
CO-driver: Hannah Jakobsson PR Kolsva ms 2016
 
Förare: Leif Persson A Laxå mk Mitsubishi Evo 7
CO-driver: Per Bengtsson PR 01
 
Förare: Rickard Frisk C SMK sala Mitsubishi Evo 3
CO-driver: Sannah Halvarsson PR -96
 
Förare: Dennis Persson B Laxå MK Mitsubishi EVO7
CO-driver: Fredrik Rudmalm C Laxå MK 2001
 
Förare: kjell sandberg A haninge mk ford fiesta
CO-driver: göran lönmark PR haninge mk 2015
 
Förare: Martin Jakobsson A Kolsva MS Mitsubishi Evo
CO-driver: Malin Jakobsson PR Kolsva MS 1999
 

Klass: Ungdomsrally, 

6 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Nathalie Wennerström J Nora Mk Suzuki Swift
CO-driver: Jonas Karlsson C Nora Mk 1997
Anmälare: EC svenska AB    
 
Förare: Oscar Östlund J Hällefors MK Volvo 940
CO-driver: Per Delvenius PR 1991
Anmälare: Kjellbergs AB    
 
Förare: Max Lindholm J Värmdö Bilklubb Volvo 940
CO-driver: Dennis Lindholm C Värmdö Bilklubb 1994
Anmälare: A2 Motorsport    
 
Förare: Ludwig Fogdeby J Storfors MK Volvo 940
CO-driver: Marcus Fogdeby C Storfors MK 1991
Anmälare: EC Svenska AB    
 
Förare: Daniel Suvala J SMK Nyköping Volvo 240
CO-driver: Reijo Suvala SMK Nyköping 1984
 
Förare: Fredrik Vesström J Enköping mk Audi 80
CO-driver: Sören Wesström A Enköping mk 92
Anmälare: 0203139233    
 

Klass: A-B Grp N, F, VOC, 

12 deltagare

  Namn Licens Klubb Bil
Förare: Rasmus Palm B Eskilsatuna MK VOLVO 940
CO-driver: Philip Kemppainen PR Eskilstuna mk 1991
Anmälare: TEAM PALM    
 
Förare: Ove Söderlund A SMK Sala Volvo 244
CO-driver: Vakant 1982
 
Förare: Patrik Jonsson A Patrik Jonsson Volvo 944
CO-driver: Per Carlsson Ludvika MS 91
 
Förare: Joel Bergkvist B Katrineholms mk Volvo 944
CO-driver: Anton Bergkvist J Katrineholm 1992
 
Förare: Niklas Berglund B Eskilstuna MK Volvo 940
CO-driver: Jan-Olov Stålberg Eskilstuna MK 1991
 
Förare: Magnus Lindqvist B Laxå mk Volvo 940
CO-driver: Magnus ICA ÅTORP Johansson PR 91
 
Förare: Elias Lundberg A SMK Sala Volvo 940
CO-driver: TBA PR 1992
Anmälare: HECO Aluminium Trailer AB    
 
Förare: Mattias Eriksson B Östernärke Rmc Peugeot 206
CO-driver: Kajsa Samuelsson PR 2000
 
Förare: Marcus Henriksson B Hällefors MK Volvo 940
CO-driver: Emma Sjöholm C Hällefors MK 1992
 
Förare: Jonas Larsson A SMK Vingåker Volvo 244
CO-driver: Hanna Frank J SMK Vingåker 1981
 
Förare: Frank Hoffmann A SMK Linde Volvo 240
CO-driver: Daniel Hoffmann A SMK Linde 1993
 
Förare: Håkan Wisti A Fagersta MK Suzuki Swift
CO-driver: Caroline Taman C Fagersta MK 1987